Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 липня, 00:57:52

На Менщині знайшли унікальну знахідку. Її вік близько 4000 років

08.11.2021   09:34Агенцiя

Нещодавно до фондів Менського краєзнавчого музею надійшла унікальна група експонатів, які при детальному вивчені можуть вплинути на історію не тільки Чернігівщини, а й України.

Це два бронзові предмети. Один ідентифікувати не складно — серп, а інший дуже схожий на зубило. Обидва предмети знашов житель Дягови Леонід Калюжнимй під час земельних робіт. Предмети знаходилися близько один від одного та близько до поверхні. Після детального вивчення виявилося, що вони ідентичні предметам так званої катакомбної культури раннього бронзового віку.

Як пояснює Віталій Крутий, катакомбна культура охоплювала сучасний Південь і Схід України, Подоння, Поволжя, Північний Кавказ сучасної Росії, частково Молдову та Румунію. Її датують 2700—2000 роками до. н. е. Сама культура була локалізована на початку 20 століття на території басейнів Сіверського Дінця та Дону. Єдиної точки зору щодо походження культури серед науковців немає. Але більшість вважає, що люди прийшли з південних регіонів. Деякі їх називають пращурами носіїв індоарійських мов та самих індоаріїв.

Представники цієї культури займались скотарством (велика рогата худоба, вівці), у лісостеповій частині було поширене свинарство.

— Ці знахідки зараз проходять науково-фондову інвентаризацію. І вже скоро їх можна буде побачити в експозиційних залах музею, — запевнив Віталій Крутий.
 

Сусіди.City

Останні новини Чернігівщини

Міжнародні партнери допомогли відновити спортивну залу у школі № 20 17:05

Спортивна зала чернігівської школи № 20, яка зазнала численних руйнувань під час блокади міста у 2022 році, наразі виглядає сучасно та абсолютно невпізнанно.

Чернігівські спортсмени здобули перемогу на чемпіонаті України з пішохідного туризму 16:18

Нещодавно в місті Кам'янець-Подільський Хмельницької області відбувся чемпіонат України з пішохідного туризму (зв'язки) серед дорослих та старших юнаків.

Ніжинські рятувальники ліквідували пожежу автомобіля 15:23

Сьогодні о 09:20 до ніжинських рятувальників надійшов виклик про пожежу легкового автомобіля на одній із вулиць районного центру.

У Ріпкинській громаді зафіксовано спалах африканської чуми свиней 14:40

В одному з особистих господарств у с. Пилипча Ріпкинської ТГ виявили спалах африканської чуми свиней .

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини