У Срібнянській громаді відкрили краєзнавчий музей
Краєзнавчий музей щойно відкрили в селищі Срібне Прилуцького району. Це стало можливим завдяки ініціативі керівництва Срібнянської громади та залучення підприємців.

Як повідомили в Срібнянській селищній громаді, у музеї представлені знахідки різних історичних епох: від скіфських часів та черняхівської культури, Древньої Русі, Гетьманщини до ХІХ та початку XX-го ст., приватні колекційні зібрання. Окрема частина експозиції присвячена новітній історії краю.
Селище Срібне вперше згадується в літописах за 1174 рік під назвою городок Серебряний – тут князь Ігор тут розбив половців. У ХVI столітті Срібне входить до земель Вишневеччини, а в часи Хмельниччини тут був центр козацької сотні. Срібне було знищене московським князем Пожарським – людей вирізали та побрали в полон, містечко було спалене. Пізніше містечко славилося сортом тютюну, що отримав назву «срібнянка».
В 1903 році в містечку було півтори тисячі мешканців, але натомість три ярмарки. В часи після повалення царської влади на Срібнянщині діяв петлюрівський загін під керівництвом Ф.Вигінського. Під час німецької окупації в другу світову війну спалено 682 жителів Срібного.
Останні новини Чернігівщини

4 липня цей день в Україні і світі 07:48
ДЕНЬ 1227 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1227 RUSSIAN AGRESSION

Судитимуть браконьєра, який незаконно вполював лося на Прилуччині 16:39
Прокурорами Прилуцької окружної прокуратури скеровано до суду обвинувальний акт стосовно жителя міста Прилуки за фактом вчинення незаконного полювання на звірів, які занесені до Червоної книги України (ч. 1 ст. 248 КК України).

ТОП-10 найзатребуваніших вакансій від місцевих роботодавців 16:36
Робота є. Зокрема, й на Чернігівщині. Наразі у базі даних обласної служби зайнятості налічується 1924 вакансії.

Правоохоронці підвели підсумки роботи 1 півріччя 2025 року протидії злочинності у бюджетній сфері Чернігівщини 16:33
Сьогодні в Чернігівській обласній прокуратурі відбулась робоча нарада з керівниками правоохоронних органів регіону. На нараді були присутні керівник Чернігівської обласної прокуратури Станіслав Гущесов, начальник Головного управління Національної поліції в Чернігівській області Іван Іщенко та начальник Управління Північного офісу Держаудитслужби в Чернігівській області Олександр Кондрашов.

Олена Шуляк: Антикорупція, цифровізація, ринок землі – головні реформи протягом останніх років 16:31
У нещодавньому інтерв’ю "Вокс Україна" очільниця "Слуги Народу" та народна депутатка Олена Шуляк зазначила, що, на її переконання, найбільш відчутні результати команда влади, зокрема й партія "Слуга Народу", демонструє в трьох напрямах реформування держави: розвитку антикорупційної інфраструктури, цифровій трансформації та впровадженні земельної реформи.