“Молитви за Україну” у Борисоглібському соборі
“Поліінклюзивний перформанс” — так визначили свій концерт “Молитви за Україну” артисти Академічного камерного хору ім. Д.Бортнянського Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм під керівництвом Івана Богданова.
Акція пройшла 19 вересня 2021 року у Борисоглібському соборі Чернігова.
“Молитви за Україну” поєднали духовну музику в найширшому розумінні — від духовних наспівів сивої старовини до творів сучасних композиторів: “Kyrie eleison” невідомого автора, “Вокаліз”, “ Од Ішама” Івана Зажитька, “Jesu, meine Freude” Йоганна Себастьяна Баха, спірічуели “Soon Ah Will Be Done” і “My Soul’s Been Anchored In The Lord”, “Радуйся, радость” Єпифанія Славинецького, “Ангел вопіяше” Михайла Вербицького, староболгарська “Херувимская песнь”, “О Пречиста Діво Мати” Олександра Кошиця, “Христос воскресе“ (грузинський наспів), “Камо пойду от лиця Твоєго” Миколи Лисенка...
Поліінклюзивний перформанс хору імені Бортнянського став для численних глядачів, які зібралися у древньому чернігівському храмі, не тільки концертною програмою, а й путівником з історії духовних піснеспівів різних релігій, християн різних конфесій, розповіддю про те, як моляться за Україну в Україні. Говорили про це представники православного і католицького духовенства, мусульманської і іудейської громад.
“Це — концерт-розуміння, - каже Іван Богданов. — “Молитви за Україну” — це те, як сприймають Україну різні релігійні громади, про що вони просять, коли моляться за Україну. І головне — якою вони бачать Україну в майбутньому, якою вона має бути”.
Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру
фестивалів та концертних програм
Останні новини Чернігівщини
Землевпорядники Чернігівщини оцифрували понад 9,8 тис. документацій із землеустрою та оцінки земель у першому півріччі 2026 року 16:54
Упродовж січня – червня 2026 року фахівці Головного управління Держгеокадастру у Чернігівській області перевели в електронну форму понад 9,8 тис. документацій Державного фонду документації із землеустрою та оцінки земель.
Від маленької сауни-бочки до сучасного комплексу відпочинку 16:33
Саме такий шлях пройшла родина Макаренків із села Хотинівка на Ніжинщині. Масштабувати бізнес Олегу та Юлії допомогли грантові програми, зокрема «Грант для ветеранів та членів їхніх сімей» від служби зайнятості.
За матеріалами СБУ 7 років ув’язнення отримав один з учасників каналу втечі ухилянтів за кордон 16:11
За доказовою базою Служби безпеки заочно засуджено до 7 років позбавлення волі одного з учасників каналу незаконного виїзду за кордон українських громадян призовного віку.
Ремонт укриття і термомодернізація ліцею: як громади Ніжинщини готуються до нового навчального року 15:43
Під час візиту на південь регіону начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус відвідав дві громади – Ніжинську і Талалаївську сільську. У фокусі – готовність ТГ до старту нового навчального сезону.
Хотіла купити запчастини до авто, натомість втратила 15 тисяч гривень: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахраїв на інтернет-майданчиках 15:21
Шахраї часто розміщують на інтернет-платформах фейкові оголошення про продаж різних товарів та переконують покупців робити передоплату. Поліцейські вкотре закликають громадян бути пильними під час здійснення покупок у інтернет-магазинах та сплачувати за товар виключно після його отримання й перевірки.