Вишивка, вибійка, писанки та ляльки: у Чернігові відкрилася виставка майстрині Ольги Костюченко
ишивка, вибійка, писанки та ляльки. 15 вересня в обласному історичному музеї імені Тарновського відкрилася виставка майстрині Ольги Костюченко. Триватиме вона до кінця року.
![](/uploads/30480-m.jpg)
20 років творчої діяльності відзначила виставкою своїх робіт чернігівська майстриня Ольга Костюченко. Презентувала вишиванки, полотна, рушники, писанки та ляльки.
«Можна приблизно прослідкувати, як я розвивалася, як майстер: технічно, художньо, творчо до 2021 року», - розповіла майстриня.
Рушник «Небо для двох» – перша творча робота Ольги, зробила його у 2000 році під кураторством вчительки. Саме у той період, каже Ольга, вирішила займатися народним мистецтвом.
У своїх роботах Ольга використовує техніки, що характерні для Чернігівського регіону. Деякі з них відтворювала з вишиванок, що зберігаються у музеях Чернігівщини та Київщини. Каже, надає традиційним вишивкам нове життя.
«Для того, щоб зберегти ті старі орнаменти, старі техніки – треба шукати нових сучасних форм і втілень. Щоб це було цікаво, носибельно, зручно, щоб це було цікаво молоді. Щоб ця тяглість, яка була у нас перервана, з певних причин, історичних, щоб її відновити і зберегти», – каже майстриня.
На відкриття виставки у вишиванці від Ольги Костюченко приїхала дослідниця української вишивки Оксана Косміна.
«Вона має свій почерк, і другої такої у нас в Україні, це серйозно, не можу назвати», - говорить дослідниця.
Ольга, у своїх роботах, відродила давню техніку вибійки. Майстриня сама вирізає візерунки на дерев’яних дошках, наносить на них фарбу і штампом переносить на тканину.
«Це в нашій Україні зараз забута ця техніка. Дуже мало людей, які займаються, тому що це складно», – сказала майстриня вишивки Неля Грищенко.
Вишиванка у техніці білим по білому – репліка сорочки кінця XIX – початку XX століття. Майстриня працювала над нею близько року. Вишила тисячі ромбиків.
«Кожен ромбик має зійтися в певній точці, а це доволі складно. Тому що коли ти рахуєш, а потім збиваєшся, треба по новій перераховувати. Але коли відбувається гра світла і тіні, і він нібито переливається, і з одного боку їх не видно, а з другого, коли промінчик сонця падає і вона починає грати. Це надзвичайно вишукано і це і є Чернігівщина, вона вся така», – розповіла Ольга Костюченко.
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.