Лауреатів конкурсу «Книга року-2020» нагородили в бібліотеці ім. М. Коцюбинського
Урочисте нагородження переможців обласного літературного конкурсу «Книга року-2020» пройшло в бібліотеці ім. М. Коцюбинського.
Цьогорічна церемонія приурочена до 30-ї річниці незалежності України. «Книги письменників, яких ми сьогодні нагороджуємо – це їхній вклад у розбудову нашої держави, її незалежності. Це те, що вони роблять для України, для піднесення нашої культури», – зазначила у вступному слові директор Чернігівської міської ЦБС Людмила Зіневич.
Конкурс «Книга року» проводиться у Чернігові з 1999 року. Цьогоріч на розгляд журі було подано 23 видання 22 авторів. Місця розподілилися таким чином:
Видавець року – Видавництво «Десна Поліграф», м. Чернігів
У номінації «Видання для дитячого читання»
У категорії «Література для середнього та старшого шкільного віку»
1 місце - Олена Терещенко «Симаргл на підвіконні: химерні історії»
У категорії «Література для молодшого шкільного віку»
1 місце - Олександр Штань «Прокидайтесь, діти, сонечку радіти»
2 місце - Людмила Шутько «Людинка з глечика: казки і оповідання. Казки з усього світу Ч. 2
У номінації «Поетичні збірки»
1 місце - Лариса Ткач «Мить життя»
2 місце - Ліна Ланська «Цілую твій поділ…»
2 місце - Василь Буденний «МИР ВАМ»
3 місце - Тетяна і Сергій Дзюби «Веселка на віях»
У номінації «Збірки поезії та прози»
1 місце - Сергій Дзюба «Моя Шахерезада»
2 місце - Михайло Сушко «Чи допливем…»
У номінації «Проза: романи і повісті»
1 місце – Валентина Мастєрова «Тобі скажу»
2 місце - Валентина Михайленко «Любов і демони»
2 місце - Сергій Горбенко «Пазли долі»
3 місце - Олексій Брик «Парадокси кохання»
3 місце - Сергій Дзюба «Справи детектива Самарцева. Ідеальний злочин. Пані кілер»
У номінації «Проза: фантастика»
1 місце - Геннадій Обушний «Екст»
2 місце - Дельфіна Вербенс «Люта»
У номінації «Науково - популярні видання»
1 місце - Сергій Леп’явко «Чернігів: історія міста»
1 місце - Олександр Забарний «Ніжин – кам’яна квітка українського бароко»
У номінації «Наукові видання»
1 місце – Ганна Арсенич-Баран «Словник українсько-російських міжмовних омонімів»
1 місце - Григорій Самойленко «Микола Гоголь і Україна»
У номінації «Українознавчі дослідження»
1 місце - Микола Будлянський «Обереги рідного краю» і «Хатні обереги»
2 місце - Анатолій Семенцов «Писанки Чернігівщини»
Також цього року було вперше введено номінацію «Драматургія» (сценарії. п'єси). Перше місце отримав Анатолій Покришень зі сценарієм «Беатріче Коцюбинського».
Музичним дарунком для всіх учасників свята стали пісні у виконанні Тетяни Довгошеї та дуету "Ольга-Марія".
З усіма книгами-переможцями можна ознайомитися в бібліотеці ім. М. Коцюбинського. Також нагадуємо авторам, що вже розпочато прийом заявок на участь у конкурсі «Книга року-2021».
Чернігівська міська ЦБС
Останні новини Чернігівщини
Через отримані травми загинула пасажирка: повідомлено про підозру водію, який керував автомобілем напідпитку 15:10
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 51-річному жителю Прилуцького району Чернігівської області у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України).
Підготовка до нового навчального року: нарада з керівниками закладів освіти Чернігівщини 14:39
На Чернігівщині активно триває робота з керівниками установ освітньої сфери. Поступово реалізується підготовка закладів до нового навчального року та опалювального сезону.
Спецпризначенці поліції Чернігівщини привітали з Днем народження синів загиблого побратима 14:08
Любомир та Радомир – сини спецпризначенця поліції Владислава Редька, який віддав життя, захищаючи Україну. У травні 2024 року під час виконання бойового завдання на Харківщині поліцейський отримав поранення, від яких помер у лікарні.
Поліцейські Чернігівщини викрили злочинну групу, яка налагодила збут психотропів у виправній колонії 13:37
Оперативники управління карного розшуку та слідчі слідчого управління поліції Чернігівщини спільно зі співробітниками Північно-Центрального міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань Міністерства юстиції та ДУ «Менська виправна колонія №91» під процесуальним керівництвом Чернігівської обласної прокуратури припинили діяльність злочинної групи, причетної до незаконного обігу психотропних речовин.
У Ніжинській громаді підбили підсумки конкурсу «Школа Фондів громад» 13:15
Для Ніжинської громади важливо підтримувати ініціативи, що сприяють розвитку освіти, формуванню навичок безпеки, зміцненню ментального здоров’я та згуртованості жителів.