У Чернігові визначились із лауреатами обласної літературно-мистецької премії ім. М.М. Коцюбинського
17 серпня, у Чернігові комісія з присудження обласної літературно–мистецької премії імені М. М. Коцюбинського визначила імена лауреатів 2021–го року. Засідання провела перший заступник голови обласної ради Ніна Лемеш.
![](/uploads/30199-m.jpg)
– Цьогоріч на конкурс обласної премії подавались літератори, діячі культури і мистецтв не лише з Чернігівщини, а й з Київщини та Сумщини. Тому можна з впевненістю говорити, що премія є престижною та авторитетною і за межами нашої області, – підкреслила Ніна Лемеш.
Спочатку учасники засідання ознайомились із претендентами на здобуття почесної премії. Упродовж останніх двох місяців на новинних порталах області та у соціальних мережах всі охочі мали можливість проаналізувати біографію усіх кандидатів та висловити власні думки про їх творчість.
Літературно–мистецька премія імені М.М. Коцюбинського вручається переможцям у шести номінаціях – «Поезія», «Проза», «Народознавство», «Декоративне та образотворче мистецтво», «Театральне мистецтво» та «Музичне мистецтво».
Але цьогоріч за відсутності претендентів у номінаціях «Театральне мистецтво» та «Музичне мистецтво» переможців визначили лише у чотирьох.
Члени комісії обговорили творчі здобутки та досягнення кандидатів, а далі шляхом таємного голосування визначили володарів престижної відзнаки.
Отже, лауреатами обласної літературно–мистецької премії ім. М.М. Коцюбинського цього року стали:
«Поезія» – Ольга Пилипчук, поетеса, член Національної спілки журналістів України. Висунута відділом культури, сім’ї, молоді та спорту Борзнянської міської ради за книги «Борзнянським шляхом», «Ангели в бронежилетах», «Іду в Мотронівку», «Куліш в Мотронівці», «Роздуми Ганни Барвінок».
«Проза» – Віталій Корж, письменник, журналіст, член Чернігівського земляцтва. Висунутий ГО «Товариство «Чернігівське земляцтво» за книгу «Еківоки».
«Народознавство» – Ірина Ральченко, дослідниця, член Національної спілки краєзнавців. Висунута правлінням Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України за книгу «Олександр Савченко–Більський. Чернігівський слід на паризькому Монпарнасі».
«Декоративне та образотворче мистецтво» – Андрій Колошин, майстер з художньої обробки дерева. Висунутий Чернігівським обласним осередком Національної спілки майстрів народного мистецтва України за великий внесок у відродження і розвиток чернігівського традиційного народного різьбярства.
Святкове вручення нагород відбудеться 17 вересня у музеї–заповіднику ім. М.М. Коцюбинського.
Довідково. Обласна літературно–мистецька премія ім. М.М. Коцюбинського заснована з метою вшанування пам'яті видатного українського літератора Михайла Коцюбинського, який тривалий час жив, працював і похований у Чернігові. Починаючи з 2003 року вона фінансується з обласного бюджету.
Відділ інформаційного забезпечення
виконавчого апарату Чернігівської обласної ради
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.