Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 27 січня, 10:45:48

«12 битв за Чернігів»: у бібліотеці ім. М. Коцюбинського представили нову книгу відомих чернігівських істориків

11.08.2021   12:09Агенцiя

Міжусобні війни князівських часів, найдовша облога в історії міста, військові хитрощі козацької доби, Чернігів періоду Другої світової війни… Ці та багато інших сторінок мілітарної історії міста представлені у новій книзі відомих істориків Олександра Бондаря та Михайла Жирохова «12 битв за Чернігів». Книга презентована в рамках мистецького проекту «АртБліндаж».

Всього відомо близько чотирьох десятків битв за Чернігів, про які збереглися документальні свідчення. З них були обрані ті, які найбільше вплинула на розвиток міста та є достатньо цікавими для широкого загалу. «Це науково-популярне видання, розраховане на те, щоб людина не-фахівець могла прочитати цю книгу за кілька годин та скласти для себе уявлення про ті події, які її зацікавили», – зазначають автори.

Перша описана в книзі битва – 1078 рік, облога Чернігова Ізяславом та Всеволодом Ярославичами, битва на Нежатиній Ниві. Сучасні дослідники пов’язують цю місцевість із  чернігівським районом Бобровиця. Завершується дослідження міліарної історії Чернігова 1943 роком (вигнання німецько-нацистських військ з міста).

У книзі вміщені цікаві історичні факти, маловідомі не лише пересічному читачу, а й дослідникам. Зокрема, маловивченою сторінкою міліарної історії міста є облога Чернігова 1579  року (наприкінці Лівонської війни).
Під час презентації автори поділилися планами на майбутнє. Зокрема, Михайло Жирохов  розповів, що вже незабаром побачить світ видання, присвячене маловідомим сторінкам чернігівської історії періоду Другої світової: функціонуванню концентраційного табору в Яцево.

Автори радіють, що книгою вже зацікавилися читачі не лише з Чернігова, а і з інших міст України (Львова, Вінниці, Краматорська тощо). Книга номінується на конкурс «Книга року-2021». Усі бажаючі можуть ознайомитися з нею в бібліотеці ім. М. Коцюбинського.

Олена Терещенко, Чернігівська міська ЦБС
Фото – Віктор Марченко

Останні новини Чернігівщини

Відкрита лекція співробітника Українського інституту національної пам’яті Сергія Бутка «Крути – бій за майбутнє»

Відкрита лекція співробітника Українського інституту національної пам’яті Сергія Бутка «Крути – бій за майбутнє» 10:45

«Без Крут навіть акт 22 січня був би документом без підпису, бо такі акти мало виголосити. Їх треба чинити…», - Євген Маланюк, письменник, сотник армії УНР

Олена Дмитренко: Критичної загрози немає, але ми маємо бути готові до будь–якого розв’язання ситуації

Олена Дмитренко: Критичної загрози немає, але ми маємо бути готові до будь–якого розв’язання ситуації 10:40

26 січня в Чернігівській облдержадміністрації зібралось чергове засідання Ради оборони області під головуванням голови ОДА В’ячеслава Чауса та голови обласної ради Олени Дмитренко.

27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту

27 січня - Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту 10:35

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту запровадила Генеральна асамблея ООН Резолюцією № 60/7 від 1 листопада 2005 року.

Усі школи Чернігова через високий рівень захворюваності переходять на дистанційне навчання до 1 лютого

Усі школи Чернігова через високий рівень захворюваності переходять на дистанційне навчання до 1 лютого 10:33

У зв'язку з високим рівнем захворюваності на ГРВІ, грип та COVID, відповідно до рішення педагогічних рад закладів загальної середньої освіти міста з 27.01 до 01.02.2022 включно освітній процес у всіх школах Чернігова буде організовано з використанням дистанційних технологій для учнів всіх класів. Про це інформує Управління освіти Чернігівської міської ради.

У Ніжині думають над стратегією розвитку освіти

У Ніжині думають над стратегією розвитку освіти 10:30

За тиждень керівники навчальних закладів мають презентувати проєкти стратегічного розвитку шкіл, які вони очолюють

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини