Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 11 березня, 11:35:39

Шукали драконів та пригощали еліксиром вічної молодості та краси

02.08.2021   13:00Агенцiя

У бібліотеці ім. М. Коцюбинського відбулася презентація збірки фентезі-оповідань чернігівських авторок Олени Терещенко та Олени Степанець "Розшукується дракон!"

Навіщо  розшукувати драконів? Куди може завести ключ від всіх світів? Чому феї не завжди прекрасні, а дракони не конче кровожерливі монстри? Як сила письменницького таланту може змінити історію і чи можна вишити людську долю?
Лауреатка та дипломантка «Коронації слова» Олена Терещенко у співавторстві зі своєю подругою-письменницею Оленою Степанець представили читачам збірку новел у жанрі європейського фентезі. "Співавторство –  тонка справа. Хоча ми обидві й пишемо фентезі, але стилі надто різні. Важко було б дійти компромісу, створюючи єдиний спільний твір. Тому ми поєднали під однією обкладинкою наші "сольні" роботи", – зазначили авторки під час презентації.

Всього до збірки увійшло 13 новел в різних жанрах фентезі: героїчне, романтичне, філософське, гумористичне тощо. Тож авторки сподіваються, що кожен читач знайде тут собі історію до смаку. Загалом упорядкування та підготовка книги зайняли близько року. Частина творів була написана спеціально для збірки, частина створена раніше і вже перемагала на престижних всеукраїнських конкурсах. Так, новела Олени Степанець «Розшукується дракон!» отримала спеціальну відзнаку на конкурсі фантастичних творів ім. Ігоря Федорова, а новела Олени Терещенко «Прикладна драконологія» увійшла в число переможців конкурсу «Казки про принцес та лицарів» від видавництва «Наш формат».

«Ми вирішили звернутися саме до європейського фентезі, тому що на сьогоднішній день цей жанр в Україні абсолютно не актуалізований. Звичайно, в нас є своя багата міфологія, але коли в останні роки всі масово кинулися описувати мавок та чугайстерів, це вже стало банальним», – зазначила Олена Терещенко.

Під час презентації всі гості мали змогу приміряти на себе маску дракона, почастуватися чарівним зіллям та отримати жартівливе передбачення від авторок.
Неповторну атмосферу Середньовіччя створив тематичний супровід від чернігівського автора-виконавця Акслі (Олександр Колесник) з дуету Ravenheart.
Із книгою «Розшукується дракон!» вже можна ознайомитися у бібліотеці ім.. М. Коцюбинського.

Чернігівська міська ЦБС
Фото – Олена Куннова

Останні новини Чернігівщини

Освіта, здоров’я та потреби ВПО ­– В’ячеслав Чаус провів нараду з керівниками районів 11:06

Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус провів нараду зі своїми заступниками й керівниками районів. Обговорили поточні питання по багатьох напрямах життєдіяльності громад.

Надзвичайні події в області за останню добу 11:04

Протягом минулої доби зареєстровано 8 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 7 пожеж., внаслідок небезпечних подій постраждала 1 особа.

11 березня: цей день в Україні і світі

11 березня: цей день в Україні і світі 09:02

День 1477 Російська агресія - Day 1477 Russian aggression

Нелегальні азартні ігри: у Чернігові викрито та припинено діяльність грального закладу

Нелегальні азартні ігри: у Чернігові викрито та припинено діяльність грального закладу 11:04

За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру місцевому жителю у незаконній діяльності з організації та проведення азартних ігор, за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 203-2 КК України).

На розвиток науки у Чернігівській області у 2026 році спрямували 16,83 млн грн

На розвиток науки у Чернігівській області у 2026 році спрямували 16,83 млн грн 10:19

Цього року за результатами державної атестації наукових установ і закладів вищої освіти Чернігівщина отримає 16,83 мільйона гривень базового фінансування науки.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини