За ініціативи муніципальної книгарні в Чернігові перевидана популярна ілюстрована "Історія міста"
Нове доопрацьоване видання книги-бестселлера «Чернігів. Історія міста», яке з’явилося за ініціативи муніципальної книгарні «Будинок книги» та Чернігівської міської ради у співпраці з Українським культурним фондом*, презентував 3 червня в обласному історичному музеї автор – відомий чернігівський історик Сергій Леп’явко.
У книзі в сучасній та доступній формі подані найцікавіші факти про місто від зародження до сьогодення. Це вже друге перевидання цієї історичної праці, яка вперше вийшла друком ще у 2012 році.
За словами автора, нове видання вийшло доопрацьованим і доповненим, у ньому приблизно 20% іншого тексту. З 2012 року з’явилося багато нової інформації, були видані книжки з історії та з’явилися нові результати наукових досліджень – тому він доопрацьовував свою книгу.
До видання увійшло більше 1000 ілюстрацій – як історичних, так і сучасних.
Сергій Леп’явко на презентації розповів як працював над книгою.
- Я писав і старався, власне кажучи, думати про місто як про живу істоту з усіма проблемами, плюсами та мінусами, з усіма хворобами та досягненнями. Така цілісна історія мені здається найбільш правильною, - поділився він.
Участь у презентації взяв і секретар Чернігівської міської ради Олександр Ломако, який подякував автору та всім, хто працював над виданням. Він вручив Сергієві Леп’явку Подяку від міського голови за вагомий особистий внесок у вивчення історії нашого міста і закликав писати про Чернігів більше.
Видання вийшло тиражем у 1000 примірників.
- Ця книга розповість містянам про самих себе, а гостям міста - про величну історію Чернігова. Про перші згадки, курган Чорна могила, князів та скарби, епідемії та війни. Яке було русло Десни та як виникали села поблизу міста, про Магдебурзьке право та історію спорудження казарм на Бойовій. Ви дізнаєтеся про те, як раніше йшли вулиці - наприклад, чому бібліотека Короленка зараз розташована боком до проспекту Миру. Про виробництво унікальних музичних інструментів та унікальну льотну школу, яка випустила відомих космонавтів. Все це ви знайдете на сторінках книги Сергія Лепявка "Чернігів. Історія міста", - звертається до майбутніх читачів книги директорка КП «Будинок книги» Тетяна Корма.
*Видання підготовлене та видане за підтримки Українського культурного фонду в рамках реалізації проєкту за Програмою "Культура в часи кризи: інституційна підтримка"
Останні новини Чернігівщини
На Прилуччині поліцейські вилучили у зловмисника масштабні схрони з арсеналом зброї, боєприпасів та вибухівки 14:37
Оперативники та слідчі Прилуцького районного відділу поліції спільно з колегами управління карного розшуку та співробітниками відділу оперативно-пошукової роботи Північно-Центрального міжрегіонального управління Міністерства Юстиції викрили місцевого мешканця, причетного до незаконного обігу боєприпасів, та вилучили із трьох облаштованих ним схронів значний арсенал зброї: ящики з набоями до автоматичної зброї, гранатомети та тротилові шашки.
Від бізнесу до екології: про ключові напрямки соціально-економічного розвитку Чернігівщини – з профільним міністром 14:06
Економічні потреби регіону, працевлаштування ветеранів, агропромисловість, природоохоронні заходи – ключові теми робочої зустрічі команди ОВА з Олексієм Соболевим, міністром економіки, довкілля та сільського господарства України.
Ніжинські поліцейські затримали підозрювану у збуті наркотиків 13:44
Оперативники Ніжинського районного управління поліції задокументували декілька фактів збуту наркотичних засобів, до яких причетна мешканка міста Ніжин. Зловмисницю затримали, їй загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Фіксація та документування збитків агросектору – у діалозі з підприємцями 13:13
Днями на черговій онлайн-зустрічі «Діалог влади та бізнесу» говорили про фіксацію та документування збитків в аграрному секторі, спричинених збройною агресією російської федерації. Про практичні аспекти та механізми подання заяв розповіли представниці міжнародної благодійної організації Project Expedite Justice (PEJ).
Чернігівщина отримає 487,2 млн грн від уряду для підготовки до наступної зими в межах Плану стійкості регіону 12:48
Під час візиту Прем’єр-міністерки Юлії Свириденко на Чернігівщину минулого тижня начальник ОВА В’ячеслав Чаус представив План стійкості області.