Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 11 червня, 23:40:23

"Чернігів стародавній": потужно стартував туристичний сезон

03.06.2021   08:51Агенцiя

З 6 травня Чернігівщина вийшла з «червоної» карантинної зони і була відновлена екскурсійна діяльність на всіх музейних об’єктах Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній».

Вже з перших днів активізувалася відвідуваність виставок, а в перші вихідні травня тисячі поціновувачів старовини оглянули Антонієві печери та пам’ятки архітектури на Валу. Підсумки за останній місяць весни: близько 20 тисяч відвідувачів, 519 екскурсій. В основному екскурсії замовляли невеличкі групи людей (2-5 чоловік), але є позитивна тенденція до зростання кількості осіб у групах.

Наприкінці травня у пам’ятки заповідника прийшла «хвиля» школярів з Чернігова та Київської області.

Географія відвідувачів музейних об’єктів Національного заповідника «Чернігів стародавній» широка: Київ, Львів, Житомир, Полтава, Чернігів, Суми, Біла церква, Бровари та інші міста України. Значний відсоток — з Київської області, але не відстають тут і чернігівці: Прилуки, Ніжин, Сосниця, Мена, Любеч… Приємно, що маємо туристів і з-за кордону: Греції, Узбекистану, Німеччини, Великобританії.

Маємо надію, що в червні отримаємо ще кращі показники.

Попри карантинні обмеження колектив заповідника готувався до туристичного сезону. Оновлювалися музейні експозиції. Нові виставки відкривалися і популяризувалися на каналі Youtube. На «літній» період змінено роботу заповідника (до 18.00). Для більш сприятливих умов з обслуговування туристичних груп та індивідуальних гостей міста встановлені платіжні термінали на всіх музейних об’єктах: Борисоглібському соборі, Колегіумі, Антонієвих печерах. Значно зросла відвідуваність веб-сайту заповідника (у травні кількість переглядів сайту — 9695, у квітні — 5978). Поступово збільшується і кількість підписників сторінки у Facebook. З 14 березня запрацювала сторінка заповідника в Instagram і вже «зібрано» за цей невеличкий період 292 читача.

Останні новини Чернігівщини

Поліція Ніжина затримала причетного до хуліганства у громадському транспорті 17:08

Поліцейські Ніжинського районного управління поліції затримали чоловіка, який зайшов до маршрутного автобуса з предметом, схожим на гранату, та демонстрував її пасажирам.

Ментальне здоров’я та реінтеграція: у Чернігові фахівці обговорили підтримку звільнених з полону 16:07

Про реінтеграцію та підтримку людей після полону говорили під час навчального заходу, який відбувся сьогодні в змішаному форматі у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?», ініційованої Оленою Зеленською.

Вдарила ножем у живіт: на Ніжинщині поліцейські затримали підозрювану у завданні тяжких тілесних ушкоджень співмешканцю 14:49

Поліцейські відділення поліції №3 (м. Борзна) Ніжинського районного управління поліції затримали 39-річну жінку, яка під час конфлікту, на ґрунті спільного розпиття алкоголю, поранила ножем свого співмешканця.

Тимчасове обмеження руху транспорту у зв’язку з аварійно-ремонтними роботами 14:15

Інформуємо мешканців міста та учасників дорожнього руху, що у зв’язку з проведенням аварійно-ремонтних робіт на водопроводі діаметром 200 мм по вулиці Оборонців Чернігова та ліквідацією провалу асфальтобетонного покриття, який утворився внаслідок вимивання ґрунту, з 11 по 19 червня 2026 року буде тимчасово обмежено рух транспорту.

Спільно захистити кожну дитину від жорстокого поводження: як налагодити взаємодію всіх дотичних служб – на тематичному круглому столі 13:20

Захист дітей від жорстокого поводження – один із пріоритетних напрямків державної політики. До цього процесу мають бути залучені всі дотичні структури: органи державної влади, місцевого самоврядування, правоохоронні органи, заклади освіти, охорони здоров'я, соціальні служби та громадський сектор.