Всеукраїнський тиждень дитячого читання
23 березня Чернігівська обласна бібліотека для дітей відкрила Всеукраїнський тиждень дитячого читання.
Захід відбувся за онлайн - участю Міністра культури та інформаційної політики України – О.Ткаченка, заступника Міністра – Л.Петасюк, генерального директора Національної бібліотеки України для дітей – А.Гордієнко, заступника генерального директора з комунікацій та зв’язків з громадськістю Національної бібліотеки України для дітей – Л.Бацай, завідувачки відділу соціокультурної діяльності Національної бібліотеки України для дітей – О.Шемоти, місцевої влади, письменників, журналістів, громадськості. Також, в заході взяли онлайн та офлайн участь дитячі бібліотеки з інших областей (понад 200 чол.)
Чернігівська обласна бібліотека для дітей - це один з найстаріших в Україні спеціалізованих закладів для бібліотечного обслуговування дітей і підлітків. Нещодавно бібліотека відзначила своє 120-ти річчя.
Це найбільша книгозбірня дитячої літератури в області, фонд якої нараховує близько 175 тисяч примірників, щорічно бібліотека обслуговує понад 17 тисяч користувачів. Водночас – це одна з найсучасніших бібліотек – кожен може отримати те, що йому потрібно – від рідкісних видань і бестселерів дитячого книжкового ринку до сучасних технологій для роботи в світових інформаційних системах.
Щороку бібліотека організовує і проводить багато творчих акцій різноманітної тематики в найцікавіших сучасних формах, впроваджує нове і підтримує традиції. Брендом бібліотеки стали: обласний конкурс дитячої літературної творчості «Хай весь світ дивують нині діти неньки України»,
щорічний міський конкурс «Читаюча родина Чернігова», обласне свято-конкурс «Діти, що читають – майбутнє України», урочистий захід «Бібліо-Оскар». Майже 30 років в бібліотеці для дітей діє ляльковий театр «Пізнайко», який радує маленьких глядачів цікавими виставами.
Бібліотека реалізує інклюзивні проекти: «Світ рівних можливостей» для дітей з обмеженими можливостями (проводяться Дні бібліо-терапії); проект «Читаємо другу» (для дітей з вадами зору).
Важливим напрямом в роботі бібліотеки стало волонтерство – під час акції «Подаруй книгу дитині Донбасу» бібліотека однією з перших в Україні зібрала і надіслала дітям із Северодонецька понад 3 тисячі примірників книг.
У цей день в усіх дитячих бібліотеках України відбуваються святкові події та акції з промоції книги, під час яких відзначають кращих читачів, проводять зустрічі з авторами та ілюстраторами, читацькі конкурси, а головне – читають книжки.
Останні новини Чернігівщини
Надзвичайні події в області за останню добу 10:31
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 6 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа та 2 особи постраждали.
Разом будуємо простір турботи для бізнесу у Чернігові: Регіональний офіс «Зроблено в Україні» та Офіс податкових консультантів об’єднують зусилля задля підтримки підприємців 10:24
У вівторок в Офісі податкових консультантів, що діє на базі Чернігівської ДПІ, відбулася презентація нового спільного сервісу Державної податкової служби України та Державної служби зайнятості. Участь у заході взяли підприємці-початківці, які отримали мікрогрант від служби зайнятості на відкриття бізнесу.
19 лютого: цей день в Україні і світі 08:36
День 1456 Російська агресія - Day 1456 Russian aggression
Вчинив підрив вибухівки на замовлення: поліція повідомила про підозру зловмиснику, причетному до вибуху в Чернігові 19:00
В ході документування з викриття причетних до підпалів і вибухів у Чернігові, поліцейські управління карного розшуку та слідчі слідчого управління обласної поліції встановили причетність мешканця Дніпропетровщини до підриву вибухівки на території приватного будинку.
Простір довіри без бар’єрів: у Прилуках діє Центр ментального здоров’я 18:56
Турбота про внутрішній стан в умовах сьогодення стала такою ж важливою, як і фізична безпека.Комплексну психосоціальну підтримку жителі Прилуцької громади можуть отримати в Центрі ментального здоров’я, що функціонує на базі центральної міської лікарні.