“Сіверські клейноди” - до 207-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка
“Це шана і повага до величної постаті геніального поета, пророка і провідника українського народу Тараса Шевченка”. Так артисти Академічного ансамблю пісні і танцю “Сіверські клейноди” обласного філармонійного центру означують свою програму, присвячену дню народження Великого Кобзаря.
11 березня глядачі змогли побачити на сцені філармонійного центру цю неперевершену концертну програму, побудовану на національних фольклорних традиціях. Програму традиційну, але, водночас, не схожу на щось інше, як, власне, сама Шевченкова творчість — яскрава, барвиста. Перед початком заходу у фоє філармонійного центру була розгорнута виставка творів шевченківської тематики з фондів Чернігівського обласного художнього музею.
У програму “Сіверських клейнодів”, присвячену Тарасу Шевченку, входять як номери, спеціально для неї підготовлені, так і ті, що є наріжними у творчості ансамблю: поема-кантата “Тополя”, “Сіверська старшина”, “Дивлюсь я на небо”, “Батуринський шляхетний”, “Каперуш”, “Хай живе вільна Україна” та інші. Обробка – керівника колективу, заслуженого діяча мистецтв України Сергія Вовка, Григорія Верьовки, постановки – Віктора Шершньова, В’ячеслава Вітковського, Олексія Мироненка, Руслана Фондери.
Особливого колориту додає програмі художнє читання поезії Кобзаря у виконанні заслуженого артиста України Олексія Биша. “Така її доля”, “Погуляли гайдамаки”, “Молітесь, братія” у прочитанні актора суголосні творчому баченню шевченкової поетики “Сіверськими клейнодами”.
Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм
Останні новини Чернігівщини
Школи Чернігова відновлюють навчальний процес дистанційно з 2 лютого 15:10
З понеділка, 2 лютого, у закладах загальної середньої освіти Чернігова буде відновлено освітній процес з використанням дистанційних технологій. Про це повідомляє начальник управління освіти міської ради Василь Білогура.
Олександра Даниленко здобула другу поспіль медаль Кубка світу 15:05
Вихованка регіонального центру «Інваспорт» Олександра Даниленко продовжує успішні виступи на Кубку світу з пара лижних перегонів, який проходить у місті Якушице (Польща).
У Ніжинській гімназії №14 в найближчі місяці запрацює відремонтований харчоблок 13:36
Під час робочого візиту до району начальник Чернігівської ОВА В'ячеслав Чаус оглянув модернізовану Ніжинську гімназію №14.
Приваблива ціна — і мінус 25 тисяч: на Чернігівщині ошукали покупчиню онлайн 13:32
Хотіла придбати зарядну станцію, натомість втратила 25 тисяч гривень: поліція Чернігівщини закликає громадян сплачувати за товар тільки після його отримання
Поліція документує наслідки ворожих атак на Новгород-Сіверщині 10:25
Упродовж минулої доби та сьогодні вночі росіяни продовжували атакувати прикордонні громади Чернігівщини. Інформація про постраждалих не надходила.