До 150-річчя Лесі Українки. ВІДЕО
До ювілею великої української поетки, який відзначатиметься 25 лютого, Чернігівський обласний філармонійний центр підготував відеопроєкт «Impromptu», або «Когда цветет никотиана».
Це єдиний твір Лесі Українки, написаний російською мовою. У літературі Леся могла все — поезія, драма, епос, проза, публіцистика… Писала твори французькою і німецькою, перекладала з англійської й італійської, болгарської і польської, давньогрецької і латини. Але була українською художницею слова.
«Impromptu» («Когда цветет никотиана») читає Інна Василенко.
Автор ідеї — заслужений діяч мистецтв України Сергій Теребун. Режисер — Дмитро Обєдніков. Зйомки Олександра Довбенка, монтаж Оксани Османової, звук — Володимир Попов, світло — Олександр Єрмаков. Редактор — Андрій Ясний, консультант — Олександр Соломаха.
Відеопроєкт Чернігівського обласного філармонійного центру візьме участь у Всеукраїнському медіапроєкті PHIL-ZT “Леся Українка — 150” (#Lesya150), ініційованому Житомирською обласною філармонією ім. С.Ріхтера. Мета акції, серед іншого, — пропагування творчості великої українки в усіх видах мистецтва та жанрової стилістики.
Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм
Останні новини Чернігівщини
У філармонійному центрі розпочався зимовий казковий цикл 11:14
Зима розпочалася — і знову чарівний світ, і знову казка! У ці дні діти з особливим нетерпінням чекають на подарунки від Святого Миколая-чудотворця.
У Чернігові поліція працює на місці атаки рф по житловому району 11:11
Сьогодні вночі ворог вкотре атакував мирне населення Чернігова. Окупанти поцілили по житловому району в центрі міста. Попередньо відомо, що від удару постраждали троє чернігівців.
Бюджети Чернігівщини отримали 2,5 мільярди гривень податків у листопаді 2025 року 11:08
Головне управління ДПС у Чернігівській області висловлює вдячність платникам податків за сумлінне виконання податкових зобов’язань та вагомий внесок у розвиток економіки й забезпечення функціонування соціальної, освітньої, медичної та інших важливих сфер життя держави та області.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 11:05
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 3 пожежі. Внаслідок цих подій загинули 2 особи.
8 грудня: цей день в Україні і світі 09:03
День 1383 Російська агресія - Day 1383 Russian aggression