У Чернігові музична школа №1 отримала унікальний рояль
У Чернігівській музичній школі №1 ім.Стефана Вільконського відбулося справжнє новорічне диво. Вихованці цього мистецького закладу освіти отримали новий унікальний рояль всесвітньовідомої фірми Steinway&Sons.
Це єдиний у нашому місті концертний інструмент такого класу, грати на якому бажають майже всі музиканти світу.
Рояль вироблений на фабриці в Гамбурзі. Придбаний він за кошти міського бюджету Чернігова, його вартість - 4,6 млн грн.
Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко особисто завітав на презентацію цього музичного інструмента.
- Дуже важко приймалося це рішення з огляду на багато факторів. Я як міський голова змушений такі речі, які коштують кілька мільйонів гривень платників податків - ретельно зважувати, враховуючи всі сьогоднішні обставини, зокрема ковід. В основі такого рішення було те, що сьогодні наявність подібного інструмента у музичній школі приваблюватиме проводити більше заходів, на які будуть приїжджати люди. А цим ми вирішуватимемо дві задачі – піднімаємо наше місто ще на одну планку, як культурне місто, тому що не у всіх обласних центрах є подібного рівня музичні інструменти. По-друге, ми збільшуємо потік тих, хто приїжджатиме до Чернігова - зацікавлених людей, які будуть відвідувати й іншого роду заходи. І можливо, матимуть бажання ще раз повернутися сюди, - зазначив міський голова.
Офіційний представник підприємства-виробника Остап Репецький зауважив, що однією із головних особливостей цього роялю є, перш за все, загальновизнаний стандарт якості. Основним показником якості є використання найкращих матеріалів, які готуються та витримуються перед виготовленням інструменту протягом двох-трьох років. Процес виготовлення триває від 9 місяців до 1 року. Музичні інструменти цією компанією виготовляються ще з 1853 року. За ці роки безперервного процесу вдалося виховати і зберегти унікальних майстрів, які по кілька десятків років власноруч будують фортепіано. Адже ці інструменти більш ніж на 90% - ручна робота. Унікальністю представленого роялю є його особлива форма (він має вигнутий цілісний корпус), а також особливе потужне звучання.
За словами начальника управління культури та туризму міської ради Олександра Шевчука, тепер до міста Чернігова приїжджатимуть і туристи, і відомі виконавці, щоб презентувати свої концертні програми на такому особливому інструменті.
- Такої події Чернігів очікував кілька років, такого інструмента наше місто не бачило ніколи, - сказав він.
Керівниця музичної школи Ольга Астаф’єва подякувала всім причетним за найкращий рояль, про який мистецький заклад мріяв вже давно.
Заслужений артист України, викладач Чернігівського музичного коледжу ім. Ревуцького Геннадій Дем’янчук зауважив, що з покупки такого роялю розпочнеться відродження Чернігова, як в перспективі міста фестивального, як міста, яке будуть відвідувати видатні музиканти, і на сценах якого відбуватимуться якісь події, які будуть цікавити не тільки Чернігів, а й Київ.
Після привітань присутні у залі мали можливість прослухати кілька музичних творів, які були виконані на представленому музичному інструменті.
Прес-служба Чернігівської міської ради
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині зареєстрували індустріальний парк «Носівські господарства» 10:13
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про включення індустріального парку «НОСІВСЬКІ ГОСПОДАРСТВА» до Реєстру індустріальних (промислових) парків. Парк створено строком на 30 років на території міста Носівка Ніжинського району. Ініціатором виступає Носівська міська рада.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:11
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
12 грудня: цей день в Україні і світі 10:05
День 1388 Російська агресія - Day 1388 Russian aggression
На Чернігівщині видалено понад 20 тонн безхазяйних пестицидів 11:43
У листопаді на території області проведено комплекс робіт з видалення безхазяйних та непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР). За результатами заходів утилізовано понад 20 тонн отруйних речовин.