Вийшов друком краєзнавчий щорічник "Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2021 рік"
Вийшов друком краєзнавчий щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2021 рік», який підготували працівники Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка.
Метою посібника є популяризація інформації з актуальних питань життя області та відомостей про минулі покоління знаних земляків і відомих сучасників, забезпечення формування історичної пам’яті та допомога у патріотичному вихованні молоді.
Календар складається з хронологічного переліку знаменних і пам’ятних дат, котрі мають відзначатися у 2021 році та додаткових відомостей і рекомендаційних списків до найцікавіших визначних дат, які підготували укладачі видання.
Краєзнавців і журналістів, музейних і бібліотечних працівників, викладачів та студентів зацікавлять довідки про долю архієпископа Феодосія Углицького, канонізованого церквою 125 років тому; письменника і поета Дмитра Тася (Могилянського), чернігівського вчителя математики, живописця-аматора Леоніда Митькевича, сина письменника Михайла Коцюбинського, директора Харківської наукової бібліотеки, Книжкової палати України Романа Коцюбинського – усі ці люди були репресовані радянською владою у часи тоталітаризму.
Також уважний читач матиме змогу познайомитися з науковою, педагогічною та громадською діяльністю українського історика, директора Навчально-наукового інституту історії та соціогуманітарних дисциплін імені О. М. Лазаревського Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, президента клубу «Краєзнавець» ОУНБ імені В. Г. Короленка, професора Олександра Коваленка, творчістю українського скульптора, авторки пам’ятників бджоляру П. Прокоповичу в Батурині, кобзарю О. Вересаю в Сокиринцях, скульптурної композиції з бронзи борцям руху Опору нацистам в Корюківці, пам’ятника М. Попудренку в Чернігові Інни Коломієць, науковця та поетеси, лауреатки багатьох премій, чернігівки Тетяни Дзюби, перегорнути сторінки історії містечка Остер Козелецького району тощо.
Щорічник «Знаменні і пам’ятні дати Чернігівської області на 2021 рік» має рекомендаційний характер і не претендує на вичерпність. Допоміжний апарат посібника складається з іменного покажчика.
Останні новини Чернігівщини
Тепло сердець та черговий транш гуманітарної допомоги: на Чернігівщину завітали французькі волонтери 13:22
Днями до Чернігова прибула сорок друга двадцятитонна фура з гуманітарною допомогою, зібраною волонтерами із дружньої Франції.
Понад 3 мільйони гривень — на підтримку сімей з новонародженими у Чернігові 12:51
Одноразова матеріальна допомога при народженні дитини буде надана ще 105 чернігівкам, які зареєстровані у територіальній громаді міста. Загальна сума виплат — 3 135 000 гривень.
Ніжинські поліцейські затримали підозрювану у вбивстві співмешканця 12:20
Поліцейські встановили, що між співмешканцями виник конфлікт під час спільного вживання алкогольних напоїв. У ході сварки 36-річна жінка ножем завдала потерпілому удар у груди, від якого чоловік помер на місті події.
У Чернігові створено Раду з питань внутрішньо переміщених осіб 11:49
10 листопада 2025 року виконавчий комітет Чернігівської міської ради ухвалив рішення про створення Ради з питань внутрішньо переміщених осіб та затвердження Положення про неї.
Підбито проміжні підсумки реалізації Стратегії з безбар'єрності: Чернігівщина – у трійці лідерів 11:08
Наприкінці минулого тижня Прем’єр-міністерка України Юлія Свириденко провела у Бородянці виїзне засідання Ради безбар’єрності.