Чарівний коник міг би стати одним із символів Чернігова
Бібліотека ім. М. Коцюбинського спільно зі SvobodaFM організували відкриту он-лайн лекцію професора Сергія Леп’явка «Борушко Кошлатий та інші герої чернігівських легенд».
Сергій Леп’явко
Оскільки в умовах карантинну діють обмеження щодо масових заходів, бібліотека переходить до такої форми роботи як он-лайн трансляції. Минулого тижня, підписники сторінок міської ЦБС та SvobodaSM мали змогу прослухати лекцію Сергія Леп’явка про історію борщу, а цього тижня – познайомитися із найдавнішими чернігівськими легендами.
Одна з них – про чарівного коника Борушка Кошлатого, героя билини «Іван, Гостиний син». У ній маленький коник виявляється спритнішим за найкращих коней із князівських стаєнь і довозить свого юного господаря з Києва до Чернігова й назад за пів дня «від заутрені до обідні».
«Борушко Кошлатий цілком міг би стати одним із символів Чернігова та зацікавити туристів. Бо це позитивний образ, який не може викликати жодних суперечок», – вважає професор Сергій Леп’явко.
Образ коника та його господаря-хлопчика можна обігрувати і в паркових скульптурах, і в зображеннях, і навіть вживу – катаючи дітей на поні, які гратимуть роль «борушок».
Лекція мала на меті не лише популяризувати чернігівські легенди, а й привернути увагу до соцільно важливого проєкту дитячої літературної школи «Кошлатий Борушко», яку планують створити при бібліотеці ім. М. Коцюбинського.
Чернігівська міська ЦБС
Останні новини Чернігівщини
За підтримки Франції у двох лікарнях Чернігівщини облаштували модернізовані укриття 12:19
Йдеться про дитячу та психоневрологічну обласні лікарні. Реалізувати проєкти вдалося завдяки Програмі здоров’я французької агенції з міжнародного технічного співробітництва Expertise France.
Поліція документує наслідки ворожих атак по мирному населенню Чернігівщини 11:56
Упродовж доби ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками.
Чернігівщина — бронзовий призер командного чемпіонату України з легкої атлетики серед юнаків та дівчат 11:32
З 12 до 14 червня у Луцьку відбувся чемпіонат України з легкої атлетики серед юнаків та дівчат 2009 р.н. та молодших.
На Чернігівщині водій скоїв наїзд на патрульного поліцейського - зловмисника затримано 11:08
20 червня близько опівночі на дорожній станції патрульної поліції в селі Кіпті Чернігівського району патрульні зупинили автомобіль, водій якого рухався під час дії комендантської години.
На Чернігівщині відкрили Центр захисту та підтримки дітей, які постраждали від насильства, за моделлю «Барнахус» 10:36
Днями у Чернігові відбувся круглий стіл з нагоди відкриття Центру захисту дітей за моделлю «Барнахус». Його створили в межах меморандуму про співпрацю між Чернігівською ОВА, МБФ «Українська фундація громадського здоров’я» та ЮНІСЕФ. Центр став першим на Чернігівщині та шістнадцятим в Україні.