Відбулося відкриття виставки "Літописи козацької доби – безцінне джерело історії"
У Чернігівському обласному історичному музеї імені В.В.Тарновського відбулося відкриття чергової тимчасової виставки «Літописи козацької доби – безцінне джерело історії» присвяченої 350-річчю від дня народження Самійла Величка та 300-річчю написання ним Літопису – унікальної пам'ятки козацької історичної думки.
Відкрила виставку вступним словом Людмила Петрівна Линюк – заступник директора музею з наукової роботи. Впровадження до теми козацьких літописів здійснила Вікторія Мудрицька – завідувач І науково-експозиційного відділу музею, автор концепції виставки. Увазі гостей були представлені автентичні й унікальні списки козацьких літописів другої половини XVIII ст. з музейної колекції: «Літопис Самовидця» та «Літопис Г. Грабянки». Перший із них належав Василю Тарновському (1838-1899), а другий – графу Григорію Милорадовичу (1839-1905), який був подарований свого часу Чернігівській губернській вченій архівній комісії.
Найменше збереглось списків саме «Літопису Самовидця» – 7 примірників. Щодо палеографічних особливостей та текстологічного аналізу збережених у фондах музею списків літопису виступив з доповіддю Ігор Михайлович Ситий – старший науковий співробітник музею, кандидат історичних наук. Відвідувачі дізналися про матеріали з яких виготовили списки, побачили філіграні та печатки на папері літописів, ознайомилися з особливостями їх мови.
Відкриття виставки завершилося блискучим виступом відомого історика, козакознавця – Сергія Анатолійовича Лепявка присвяченого унікальному українському історіософському твору кінця XVIII – початку XIX ст. «Історії Русів». Цей твір, як наголошував Сергій Анатолійович, не дивлячись на те, що містить багато міфологем і фактографічних невідповідностей створив вперше цілісне, послідовне бачення української національної історії. Значення цього твору для українців і української історичної науки неможна переоцінити.
Виставка буде діяти найближчі два тижні. Сердечно запрошуємо до нашого музею переглянути виставку і побачити на власні очі унікальні списки козацьких літописів.
Останні новини Чернігівщини
«Кожен зробив свою частину роботи, і це дозволило швидко стабілізувати ситуацію» — Геращенко про ліквідацію наслідків удару ворожого безпілотника 11:54
Сьогодні, 9 грудня, у Чернігівській міській раді відбулася традиційна щотижнева загальноміська нарада під головуванням заступника міського голови Віктора Геращенка. Участь у засіданні взяли керівники структурних підрозділів та комунальних підприємств міської ради.
Чернігівщина лідирує за збором зернових та зернобобових культур 11:52
Станом на 4 грудня три області України вийшли у лідери за валовим збором зернових та зернобобових культур. Першість утримує Чернігівська область, впевнено випереджаючи Хмельниччину та Вінниччину.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:23
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме 6 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
9 грудня: цей день в Україні і світі 08:48
День 1385 Російська агресія - Day 1385 Russian aggression
У філармонійному центрі розпочався зимовий казковий цикл 11:14
Зима розпочалася — і знову чарівний світ, і знову казка! У ці дні діти з особливим нетерпінням чекають на подарунки від Святого Миколая-чудотворця.