Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 18 липня, 02:52:52

"Літературний Чернігів” відзначив своє 20-річчя

27.09.2012   11:17

26 вересня в Чернігівському обласному молодіжному театрі відбувся творчий вечір з нагоди 20-ї річниці заснування журналу “Літературний Чернігів” та 75-річчя з дня народження головного редактора видання Михася Ткача.

Привітати альманах та його головного редактора завітали поважні гості, серед яких заступник голови облдержадміністрації Віктор Тканко, представники Чернігівського земляцтва в м. Києві, а також друзі, колеги, читачі та шанувальники видання.

Журнал “Літературний Чернігів” – це історія Чернігова, історія області. Історія, яку розпочав творити 20 років тому Михась Ткач, зініціювавши створення альманаху “Просвіта-92”, який був прообразом “Літературного Чернігова”. Альманах виходив двічі на рік (до листопада 1993) і мав назву “Чернігів”.

У журналі було вперше надруковано слова популярної в Україні пісні “Я козачка твоя” (слова місцевої поетеси Надії Галковської), вірші Миколи Адаменка, Миколи Холодного, Олександра Самійленка, пошуково-історичні матеріали, літературознавчі та публіцистичні статті.

У 1992 журнал спільно із об’єднанням Літературна спілка “Чернігів” заснували премію імені Леоніда Глібова. Ця відзнака присуджується щороку в день народження видатного українського письменника (5 березня).

“20 років – це не просто дата, це літопис життя літературної спільноти, об’єднаної однією справою і любов’ю – до людини, до слова, до світу”, – наголосив у своєму вітальному слові Віктор Тканко.

Він також зазначив, що сьогодні видання “Літературний Чернігів” займає чільне місце в інформаційному просторі області. За влучними публіцистичними статтями, літературознавчими та історичними матеріалами, ліричними віршами – велика праця всіх, хто творив цей журнал, а це і члени літературної спілки “Чернігів”, члени редколегії, і головний редактор видання Михась Ткач.

Від імені голови облдержадміністрації Володимира Хоменка та голови обласної ради Анатолія Мельника Віктор Тканко привітав видання з 20-річчям, побажав редактору і всім, хто бере участь у творенні журналу, нових творчих успіхів, щастя та здоров’я та вручив відзнаки обласної державної адміністрації і обласної ради.

Цього святкового вечора на адресу альманаху “Літературний Чернігів” та його головного редактора прозвучало багато добрих та світлих побажань, які засвідчили важливість та популярність видання для культурного життя Чернігівщини.

Останні новини Чернігівщини

Міжнародні партнери допомогли відновити спортивну залу у школі № 20 17:05

Спортивна зала чернігівської школи № 20, яка зазнала численних руйнувань під час блокади міста у 2022 році, наразі виглядає сучасно та абсолютно невпізнанно.

Чернігівські спортсмени здобули перемогу на чемпіонаті України з пішохідного туризму 16:18

Нещодавно в місті Кам'янець-Подільський Хмельницької області відбувся чемпіонат України з пішохідного туризму (зв'язки) серед дорослих та старших юнаків.

Ніжинські рятувальники ліквідували пожежу автомобіля 15:23

Сьогодні о 09:20 до ніжинських рятувальників надійшов виклик про пожежу легкового автомобіля на одній із вулиць районного центру.

У Ріпкинській громаді зафіксовано спалах африканської чуми свиней 14:40

В одному з особистих господарств у с. Пилипча Ріпкинської ТГ виявили спалах африканської чуми свиней .

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини