Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 24 лютого, 04:15:24

Голова облдержадміністрації: домогти Качанівці конкретними справами

15.02.2020   15:07Агенцiя

14 лютого голова ОДА Андрій Прокопенко здійснив робочу поїздку на Ічнянщину. Зокрема, відвідав унікальний палацовий комплекс у Качанівці.

Палац, поява якого датується 1770-ми роками, був заснований графом П.Рум’янцевим-Задунайським. Нині Качанівський парк — це один з найбільших в Європі пейзажних садів. Його площа близько 630 гектарів.

В 2011 році Качанівський палац увійшов до переліку 7 чудес України. У його стінах народжувалися справжні шедеври мистецтва.

За часів, коли Качанівкою володіла родина відомих меценатів Тарновських, тут гостили і творили відомі всьому світу особистості. Саме тут Рєпін працював над картиною «Запорожці пишуть листа турецькому султану», Глінка писав оперу «Руслан і Людмила». В Качанівці бували Тарас Шевченко та Микола Гоголь.

—  На жаль, цей унікальний архітектурний ансамбль сьогодні знаходиться в аварійному стані. Разом з «Фондом відродження Качанівки» будемо шукати джерела фінансування для реставрації палацу. Не менш важливими є і питання інфраструктури — для залучення туристів з Києва плануємо відремонтувати відрізок дороги від траси М-03 (Київ-Харків)

Головою ОДА підписані листи до керівників національних мобільних операторів «Київстар», «Водафон», «Лайфселл» щодо покращення мобільного зв’язку та інтернету в туристичних магнітах Чернігівщини, зокрема, Качанівці.

Останні новини Чернігівщини

На Ніжинщині поліцейські вилучили у місцевого мешканця вибухівку та наркотики

На Ніжинщині поліцейські вилучили у місцевого мешканця вибухівку та наркотики 16:18

Співробітники сектору кримінальної поліції відділення поліції № 1 (м. Бахмач) Ніжинського районного управління поліції під час санкціонованого обшуку у 35-річного мешканця Бахмацької громади виявили й вилучили дві тротилові шашки вагою 200 г кожна та пакет з подрібненою та висушеною речовиною, що схожа на канабіс.

Увага пасажирам: відновлює роботу маршрут №4, змінюється маршрут №11

Увага пасажирам: відновлює роботу маршрут №4, змінюється маршрут №11 16:16

До уваги пасажирів електротранспорту Чернігова. Повідомляємо, що з 23 лютого 2026 року змінюється робота деяких маршрутів міського електротранспорту.

«Ідентичність, що звучить українською»: у Чернігові відбувся круглий стіл з нагоди Міжнародного дня рідної мови 12:13

З нагоди Міжнародного дня рідної мови, який щорічно відзначають 21 лютого, напередодні в Чернігові відбувся круглий стіл «Ідентичність, що звучить українською».

Надзвичайні події в області за останню добу 10:09

Протягом минулої доби зареєстровано 5 небезпечних подій, а саме: 5 пожеж.

Цифрова безбар'єрність у дії: архівні ресурси Чернігівщини – у відкритому доступі 10:06

Торік оцифровано понад півтори тисячі архівних справ, які стосуються історичного минулого нашого регіону. А це 78 тисяч цифрових копій документів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини