“Різдво” “Сіверських клейнодів”
Містична. Фантастична – в усіх сенсах. І при цьому глибинно українська. Це – програма “Різдво” Академічного ансамблю пісні і танцю “Сіверські клейноди”, представлена на сцені обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм 24 грудня.
Вже вдруге в Україні свято Різдва Христового офіційно відзначають не тільки за юліанським, а й за григоріанським календарем — 25 грудня. В канун свята ансамбль “Сіверські клейноди” (художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України Сергій Вовк) запропонував глядачам провести Святвечір разом, презентувавши на сцені філармонійного центру цю різдвяну програму.
“Різдво” - це програма, в якій артисти колективу разом з вихованцями Дитячої мистецької студії “Сіверських клейнодів” відобразили святкові традиції і звичаї України. Віншування, пісні і танці українського народу не просто різноманітні — вони різнобарвні, колоритні. І, водночас, внутрішньо споріднені. Ансамбль “Сіверські клейноди” представив глядачам у різдвяній програмі справжні зразки національного вокально-хореографічного і інструментального мистецтва. Але представив, пропустивши через сучасне світосприйняття, додавши традиційним речам сучасної ритміки і пластики.
Переважну більшість композицій, які увійшли до програми “Різдво”, глядачі побачили і почули вперше. Прем’єра стала великим успіхом “Сіверських клейнодів”: по завершенню програми переповнена зала аплодувала артистам стоячи. інформує прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.
Останні новини Чернігівщини
Найбільше він любив людей і небо: у Ніжині відкрили меморіальну дошку Герою України Данилу Мурашку 17:20
Сьогодні у Ніжині відбулося відкриття меморіальної дошки на честь нашого земляка, Героя України, легендарного військового льотчика, майора Данила Мурашка. Встановлено її на вулиці, яка віднедавна гордо носить його ім’я.
Результат Драгера — 2,25 проміле: патрульні відсторонили від керування нетверезого водія 16:36
Нещодавно патрулюючи вулицею Федора Уманця, за порушення ПДР інспектори зупинили автомобіль Mercedes-Benz 200 D.
Формуючи культуру пам’яті: у Чернігові відбулася зустріч із представницями ГО «Вшануй» 16:13
19 червня в Чернігівській міській раді відбулася робоча зустріч із Катериною Даценко та Єлизаветою Плескачовою — представницями громадської організації «Вшануй», яка займається розвитком культури пам’яті в Україні та популяризацією загальнонаціональної хвилини мовчання.
Понад 3,1 млн грн надійшло до місцевого бюджету за адміністративні послуги, надані землевпорядниками Чернігівщини з початку 2026 року 15:44
З початку поточного року землевпорядники Чернігівської області спрямували до загального фонду місцевого бюджету 3,101 млн грн за надані населенню адміністративні послуги з питань ведення Державного земельного кадастру.
Через отримані травми загинула пасажирка: повідомлено про підозру водію, який керував автомобілем напідпитку 15:10
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 51-річному жителю Прилуцького району Чернігівської області у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України).