Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 10 серпня, 17:16:43

Чернігівський… «Вій». Фото

08.09.2012   13:23Агенцiя

Виявляється, відома кіноактриса Наталія Варлей ніколи не була на Чернігівщині. «Як же так?, – дехто здивується. – Адже зйомка фрагментів фільму «Вій» проходили саме у Георгіївській церкві в Седнєві».

Насправді ж, з’ясовано, – у павільйоні, збудованому на «Мосфільмі». Хоча, треба відзначити, мальовничий тамтешній краєвид усе -таки потрапив до кадру.

А чи знаєте ви, що учасники чернігівських масовок витримували по п’ять і більше дублів, знемагаючи від втоми і спеки? Роботи над стрічкою проводилися у серпні, а хлопці-«бурсаки» були вдягнені у довгі вовняні свитки, чоботи і шапки. Багато хто не витримав цих випробувань і відмовився від подальшої «кінокар’єри». «Втікачів» замінили курсанти вищого військового авіаційного училища льотчиків…

 Про ці та інші цікаві факти дізналися усі бажаючі, котрі прийшли до Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній», до Борисоглібського собору, на зустріч з нагоди 45-річчя виходу на екран фільму «Вій», від наукових працівників заповідника Ірини Шевчик та Олександра Литовченка (активного збирача матеріалів, пов’язаних зі зйомками цієї стрічки на Чернігівщині), тодішніх учасників масовок Віталія Сергеєва, Володимира Назаренка, очевидця зйомок Семена Бельмана. Зокрема, Олександр Литовченко ознайомив зі спогадами Людмили Студьонової, колишнього працівника обласної бібліотеки ім. Короленка, Андрія Фомічова, в минулому журналіста, його сина Владислава, якого пощастило знятися у «Вії».

"Чернігів стародавній"

Останні новини Чернігівщини

У Чернігівській області правоохоронці виявили сховок ворожої зброї та боєприпасів

У Чернігівській області правоохоронці виявили сховок ворожої зброї та боєприпасів 09:08

На Чернігівщині, поблизу кордону з білоруссю, прикордонники спільно з Національна поліція України, вибухотехніками та кінологами виявили схрон зброї, що залишили окупанти.

Безпечне літо: в Семенівській громаді поліцейські проводять профілактичні зустрічі з дітьми

Безпечне літо: в Семенівській громаді поліцейські проводять профілактичні зустрічі з дітьми 09:06

Співробітники ювенальної превенції проводять активну превентивну роботу в Семенівській громаді. Під час спілкування з дітьми поліцейські детально роз’яснюють їм правила безпеки під час літнього дозвілля.

Власники пошкоджених/зруйнованих приватних будинків отримають матеріальну допомогу з міського бюджету Чернігова

Власники пошкоджених/зруйнованих приватних будинків отримають матеріальну допомогу з міського бюджету Чернігова 08:57

40, 20 або 10 тисяч гривень зможуть отримати чернігівці, які є власниками приватних житлових будинків, що постраждали під час активних бойових дій.

10 серпня - цей день в Україні і світі

10 серпня - цей день в Україні і світі 08:52

10 серпня у світі відзначають день лева, день біодизелю. У Латвії - день вогню, Національний день в Еквадорі та день ветеранів в Індонеції, також сьогодні відзначають День гаражних розпородажів, а в Італії вшановують Святого Лаврентія з Уеска.

У Чернігові з 20 серпня стартує проєкт «Єдині», який допоможе перейти в спілкуванні на українську мову

У Чернігові з 20 серпня стартує проєкт «Єдині», який допоможе перейти в спілкуванні на українську мову 18:14

Чернігів приєднався до реалізації мовного проєкту «Єдині», головним напрямком якого є підтримка тих, хто має бажання перейти в спілкуванні на українську мову. Стартує він у нашому місті 20 серпня.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини