Представниця списку ТОП-100 успішних жінок читала в Чернігові свої вірші. ВІДЕО
З «Оптикою Бога» прийшла до чернігівських студентів письменниця та видавчиня, яка увійшла до ТОП-100 найуспішніших жінок України - Мар’яна Савка. Вона стала однією з учасниць міжнародного фестивалю інтеграції слова у сучасному арт-просторі «Литаври».
Мар’яна Савка
«Оптика Бога» - це найновіша збірка письменниці.
Мар’яна Савка, письменниця, учасниця міжнародного фестивалю «Литаври»: «Це вірші, котрі писалися в часи Майдану і війни. Багато болісної поезії. Це така розмова і в середині себе із своїм умовним співрозмовником, і з Богом зокрема. І «Оптика Бога» це насправді та наша моральна оптика, яку ми щоразу виставляємо співвідносно з певною подією».
Цей просвітницький проект тривав у містах та містечках Чернігівщини 3 дні – з 9 по 11 жовтня. Сучасні письменники презентували свої твори. Бо часто знання дітей про сучасних письменників обмежується лише кількома найвідомішими іменами.
Щоб заохотити дітей читати і був створений цей фестиваль.
Тетяна Винник, засновниця міжнародного фестивалю «Литаври»: «Щоб вони читали, щоб вони розуміли, що це модно, це круто. Що начитаним бути це не отстой, а начитаним бути це навпаки дуже по-сучасному. Тому що чомусь вважається, що якщо ти начитаний, то ти заучка. Ні. Насправді зараз такий світ, що інформація і пізнання цінується».
Мар’яна Савка відома тим, що заснувала видавництво «Старого лева». Але вона і сама є відомою письменницею. Свої твори і зачитувала дітям. Також співала разом із створеним нею тріо «Мар’яничі», спілкувалася, жартувала, розповідала страшну історію Майдану. Врешті достукалася і до слухачів, які досі мало знали про сучасних українських письменників.
Останні новини Чернігівщини
З 26 січня у Чернігові змінюється рух тролейбусів №3 та №7А 15:01
З понеділка, 26 січня, у Чернігові тимчасово змінюється схема руху тролейбусних маршрутів №3 та №7А.
Вікімарафон – 2026 у Чернігові: 25 років вільних знань та внесок нашої бібліотеки 14:56
22 січня Чернігівська ОУНБ імені Софії та Олександра Русових учергове стала осередком творення цифрової історії.
Громади Чернігівської області отримають фінансування на 9 проєктів відновлення за підтримки ЄІБ 14:54
Українські громади отримають 740,3 млн грн, для реалізації 119 проєктів відновлення громад, за підтримки Європейського інвестиційного банку.
Внаслідок атаки росіян по Ніжинському району є постраждалі: поліція документує наслідки 14:52
Сьогодні вдень ворожа армія вдарила безпілотниками по території агропідприємства у Вертіївській громаді Ніжинського району.
Коли професія не має статі: історія жінок, які обрали «чоловічу» справу 14:51
У сучасному світі все більше жінок доводять: професія не має статі, а новий старт можливий у будь-якому віці. Яскравий приклад — історія трьох жінок, які наважилися опанувати так звану «чоловічу» професію машиніста-кочегара котельні.