Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 12 червня, 01:57:24

У бібліотеці Короленка підготували виставку "Цінні та рідкісні видання з фондів ЧОУНБ ім. В. Г. Короленка"

30.09.2019   09:13Агенцiя

До Всеукраїнського дня бібліотек у відділі наукової інформації та бібліографії Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. В. Г. Короленка було розгорнуто унікальну виставку «Цінні та рідкісні видання з фондів Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка».

На виставці були представлені видання української художньої літератури другої половини ХІХ – початку ХХ ст. із зібрання бібліотеки.

Виставка мала на меті ознайомити відвідувачів головної книгозбірні області з частиною унікальних видань фонду рідкісних книг, популяризувати знання про книгу, пропагувати культурні цінності, розкрити роль книги в духовній сфері людського життя.

Серед найстаріших книг виставки: перший український історичний роман «Чорна рада» Пантелеймона Куліша (видання 1857 року) та «Сочинения в стихах и прозе Григорія Савича Сковороди» (видання 1861 року). Виявляється, Сковорода мав каліграфічний почерк, помилуватися яким можна на третій сторінці збірника, де видавець передрукував вірш, написаний власноручно письменником.
На виставці була представлена книга засновника нової української літератури Івана Котляревського «Енеїда» 1890 року видання. Книжка невеликого формату, надрукована спеціально для серії «Дешева бібліотека», щоб незаможні люди теж змогли її придбати.

Особливістю виставки була колекція «Кобзарів» Тараса Григоровича Шевченка (1894-го, 1899-го, 1908-го, 1911-го років видання). Серед них «Малий Кобзарь для дітей». Як і вся дитяча література, він ілюстрований гарними малюнками, щоб дітям було цікаво читати.

Привертала до себе увагу збірка творів (переважно гуморесок) «Сцены и рассказыизмалорусского народного быта» Петра Раєвського (1899). У книзі багато малюнків художника М. М. Ярового.

У книзі легендарного байкаря Леоніда Глібова «Твори» (1904) зібрано всі твори українською мовою, які він написав за своє життя.

Також на виставці були представлені книги таких класиків української літератури, як Іван Франко, Марко Вовчок, Леся Українка, Євген Гребінка, Іван Карпенко-Карий та ін.

Експоновані на виставці матеріали зацікавили як фахівців різних гуманітарних галузей науки, так і учнів, студентів та всіх небайдужих до історії української літератури.

Останні новини Чернігівщини

Поліція Ніжина затримала причетного до хуліганства у громадському транспорті 17:08

Поліцейські Ніжинського районного управління поліції затримали чоловіка, який зайшов до маршрутного автобуса з предметом, схожим на гранату, та демонстрував її пасажирам.

Ментальне здоров’я та реінтеграція: у Чернігові фахівці обговорили підтримку звільнених з полону 16:07

Про реінтеграцію та підтримку людей після полону говорили під час навчального заходу, який відбувся сьогодні в змішаному форматі у межах Всеукраїнської програми ментального здоров'я «Ти як?», ініційованої Оленою Зеленською.

Вдарила ножем у живіт: на Ніжинщині поліцейські затримали підозрювану у завданні тяжких тілесних ушкоджень співмешканцю 14:49

Поліцейські відділення поліції №3 (м. Борзна) Ніжинського районного управління поліції затримали 39-річну жінку, яка під час конфлікту, на ґрунті спільного розпиття алкоголю, поранила ножем свого співмешканця.

Тимчасове обмеження руху транспорту у зв’язку з аварійно-ремонтними роботами 14:15

Інформуємо мешканців міста та учасників дорожнього руху, що у зв’язку з проведенням аварійно-ремонтних робіт на водопроводі діаметром 200 мм по вулиці Оборонців Чернігова та ліквідацією провалу асфальтобетонного покриття, який утворився внаслідок вимивання ґрунту, з 11 по 19 червня 2026 року буде тимчасово обмежено рух транспорту.

Спільно захистити кожну дитину від жорстокого поводження: як налагодити взаємодію всіх дотичних служб – на тематичному круглому столі 13:20

Захист дітей від жорстокого поводження – один із пріоритетних напрямків державної політики. До цього процесу мають бути залучені всі дотичні структури: органи державної влади, місцевого самоврядування, правоохоронні органи, заклади освіти, охорони здоров'я, соціальні служби та громадський сектор.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини