Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 22 червня, 17:29:45

Щоб зберегти пам’ятки Чернігівщини, маємо координувати спільні зусилля - Наталія Романова

20.09.2019   17:43Агенцiя

Дев’яносто сім культових споруд на Чернігівщині є пам’ятками архітектури; 57 з них — національного значення та 40 — місцевого. Про те, як утримувати ці пам’ятки, не порушуючи їх автентичного вигляду, говорили на нараді, яку провела в.о. голови облдержадміністрації Наталія Романова.

— Ми розуміємо й цінуємо той внесок, який церква зробила у відродження пам’яток у пострадянський період, — зазначила Наталія Романова. — Проте не маємо права й на крок відступити від норм законодавства. А воно вимагає від усіх нас зберегти пам’ятки у тому вигляді, в якому вони прийшли до нас із давнини.

Заступник начальника Управління містобудування та архітектури облдержадміністрації - начальник відділу містобудівного кадастру та моніторингу Сергій Куреня наголосив, що ремонт, реконструкція та будь-які інші роботи, що стосуються архітектурних пам’яток та їх охоронної зони, повинні проводитись винятково за письмовим дозволом відповідних органів: Міністерства культури, молоді та спорту України, якщо це пам’ятка національного значення, або Управління містобудування та архітектури, якщо пам’ятка має місцеве значення.

Представники церковних громад Чернігівщини, запрошені для участі в нараді, зі свого боку висловили сподівання на розуміння й підтримку фахівців відповідних управлінь облдержадміністрації, до компетенції яких входить охорона культурної спадщини.

— Ми маємо спільно дбати про наші культурні скарби, — акцентувала Наталія Романова. — Для того необхідно налагодити комунікацію між настоятелями, які дбають про храми, та відповідальними працівниками адміністрації. Тільки так ми зможемо зберегти пам’ятки, що дійшли до нас крізь віки, і передати їх нащадкам у максимально наближеному до первозданного вигляді, повідомив Департамент інформаційної діяльності та
комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації.

Останні новини Чернігівщини

«Карпатська зміна» триває: начальник ОВА провів один день із дітьми з Чернігівщини в кемпі на Буковині 16:38

Триває президентський проєкт «Карпатська зміна». Уже друга сотня дітей із Чернігівщини відпочиває в кемпі в Чернівецькій області.

Команда з Чернігівщини здобула «бронзу» на чемпіонаті України зі спортивного гірського туризму 16:16

У період з 03 по 07 червня 2026 року на скельному масиві поблизу села Дениші Житомирської області відбулися чемпіонат України зі спортивного туризму - гірський туризм та чемпіонат України серед юніорів, старших і молодших юнаків.

Поліція Чернігівщини викрила головну бухгалтерку лікарні, службова недбалість якої спричинила збитки на понад 340 тисяч гривень 15:44

Слідчі відділення № 1 (с-ще Козелець) Чернігівського райуправління поліції за оперативного супроводу обласного управління стратегічних розслідувань та під процесуальним керівництвом Козелецької окружної прокуратури викрили головну бухгалтерку однієї з лікарень району у службовій недбалості, що призвело до завдання збитків медичній установі на понад 340 тисяч гривень.

Для призначення житлової субсидії з початку неопалювального сезону заяву та документи необхідно подати до 1 липня 15:13

У разі подання заяви про призначення та надання субсидії протягом двох місяців з початку неопалювального (опалювального) сезону, житлова субсидія призначається з початку такого сезону, але не раніше дня виникнення права на її отримання (пункт 75 Положення про порядок призначення житлових субсидій, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848).

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини