Папороть розквітла: збірку творів учасників літературної школи представили в Чернігові
19 вересня у музеї М. Коцюбинського відбулася презентація антології прози та поезії «Цвіт папороті».
До збірки увійшли твори учнів та викладачів однойменної літературної школи, яка проходила в Чернігові з 1 по 8 липня 2019 року. Проєкт було реалізовано за підтримки Українського культурного фонду.
Поряд із творами письменників-початківців у книзі вміщені твори знаних письменників і поетів, які були викладачами школи (Галина Пагутяк. Ірина Старовойт, Володимир Даниленко, Валентина Мастєрова, Ганна Арсенич-Баран).
Літня літературна школа «Цвіт папороті» – унікальний для нашого міста проєкт, який дозволив молодим поетам та письменникам вчитися у метрів української літератури. Протягом тижня учасники школи слухали лекції, виконували практичні завдання, відвідували творчі пленери (зокрема, надихалися на творчість у мальовничому Седневі та у музеї О. Довженка в Сосниці).
Для багатьох учасників школи публікація в антології стала першою в їхньому творчому житті.
Загалом до збірки увійшло близько трьох десятків поетичних та прозових творів, дія частини з них відбувається в Чернігові.
«Я мріяла про те, щоб з’явилося трохи більше літературних творів, присвячених нашому місту, в будь-якому жанрі», – говорить координатор літературної школи «Цвіт папороті», директор Чернігівської міської централізованої бібліотечної системи Людмила Зіневич.
З цієї осені літературна школа діятиме при бібліотеці ім. М. Коцюбинського на постійній основі.
Примірники антології «Цвіт папороті» будуть безкоштовно розповсюджені по бібліотеках та навчальних закладах міста й області.
Останні новини Чернігівщини
«Солодкий бізнес»: відкрити у Ніжині «Жу-жу shop» допоміг грант від служби зайнятості 14:23
Шоколад із мухомором, гінкго білоба, кондицепсом – і все це у м. Ніжині, що на Чернігівщині. Такі нестандартні рішення пропонує своїм клієнтам місцева підприємиця, засновниця крафтового бренду «Жу-жу shop» Оксана Труш.
СБУ та Нацполіція затримали у Чернігові агента фсб, який вчиняв замовні підпали у північних областях України 14:19
Контррозвідка Служби безпеки спільно з Національною поліцією затримали у Чернігові російського агента, який за завданням фсб здійснював підпали об’єктів критичної інфраструктури регіону.
48 фермерів Чернігівщини отримали допомогу на відновлення – як подати заявку 14:16
Програма підтримки сільського господарства від Mercy Corps продовжує працювати на Чернігівщині. У 2025 році 48 фермерів та агропідприємств області отримали фінансову допомогу.
Понад 300 тисяч гривень збитків на будівництві: на Ніжинщині перед судом постануть керівник медустанови та інженер технагляду 14:06
У Ніжинському районі Чернігівщини поліцейські викрили керівника медустанови у причетності до розтрати бюджетних коштів, а також інженера технагляду у службовій недбалості під час проведення будівництва лікарні.
У Чернігові заклали капсулу часу на будівництві житлових комплексів за підтримки Данії 14:04
У Чернігові розпочинається великий будівельний проєкт зі зведення багатоквартирного житла соціального призначення, що фінансує Фонд GAU Данії.