Чи будуть виділені кошти в 2013 році на благоустрій Валу?
У 2012 році вперше за всю історію діяльності чернігівського архітектурно-історичного заповідника було виділено кошти на догляд за рослинництвом на території Валу. Що важливо, це сталося лише після передачі заповідника до сфери управління Міністерства культури України.
Після проведення відповідно до чинного законодавства державних закупівель переможцем тендерних процедур було оголошено місцеве підприємство “Зеленбуд”. Коштів виділено хоч і небагато, але за кілька місяців вдалося зробити чимало. Ліквідовані чисельні сміттєзвалища на схилах Валу, зокрема біля річпорту. Тепер своєчасно скошується трава й прибирається територія парку. Здійснено комплекс заходів щодо кронування зелених насаджень та знесення аварійних дерев. Адже парк на стародавньому Дитинці вже давно позаростав малоцінними самосівами. Роками доводилось звертатись у різноманітні інстанції, щоб спиляти аварійне дерево, а потім ще й відписуватись перед громадськими організаціями…
Також залишаються невирішеними питання передачі на баланс заповідника окремих пам’яток на Валу (пам’ятників Т.Г. Шевченку та А.С. Пушкіну, старовинних гарматат) та об’єктів (дерев’яних сходів, ліхтарів), що унеможливлює підтримку їх у належному стані.
Але чи будуть виділені в 2013 році кошти на догляд за зеленими насадженями та благоустрій території на Валу? Вже сьогодні цим питанням стурбоване керівництво Національного архітектурно-історичного заповідника “Чернігів стародавній”.
Як відомо, проект бюджету Міністерства культури на 2013 рік тільки розробляється, кожна стаття видатків проходить обговорення, і перед міністерством стоїть мета скласти такий бюджет, щоб у наступному році всі потреби галузі культури були профінансовані у необхідному обсязі. Це завдання є непростим, оскільки граничні обсяги видатків, доведені Мінкульту на 2013 рік, не лише не дозволяють забезпечити потреби всіх закладів культури у повному обсязі, а навіть ставлять їх в скрутніше становище у порівнянні з 2012-м роком. При цьому у 2013 році передбачається зростання окремих статей видатків, проте загальний фінансовий ресурс залишається на рівні 2012 року.
Незабаром проект бюджету на 2013 рік буде розглядатись у Верховній Раді України. Тож, керівництво заповідника вирішило звернутись за допомогою до народних обранців. Першим відгукнувся народний депутат України Валерій Дубіль. Минулого тижня він завітав на стародавній Вал.
Генеральний директор заповідника Андрій Курданов розповів йому, що вдалось зробити цього року, щоб історичний центр Чернігова був привабливішим, розказав депутату і про проблеми національного закладу культури. Валерій Олександрович з цікавістю ознайомився з діяльністю заповідника, завітав він і на розкопки стародавніх прибудов до Спасо-Преображенського собору. Тож, будемо сподіватись на позитивні наслідки зустрічі керівництва архітектурно-історичного заповідника із народним обранцем.
Останні новини Чернігівщини
Займалися наркобізнесом: до 9 років за ґратами засуджено учасниць злочинної групи, які збували психотропи в Ніжині 14:10
За публічного обвинувачення прокурорів Чернігівської обласної прокуратури визнано винними двох учасниць організованої злочинної групи у незаконному зберіганні з метою збуту та збуті психотропних речовин.
У Батурині вшанували пам’ять жертв трагедії 1708 року 14:07
Війська російської імперії 13 листопада 1708 року буквально стерли з лиця землі столицю Гетьманщини Батурин разом з усіма мешканцями.
Ще три громади Чернігівщини презентували проєкти безбар’єрних маршрутів 14:03
Мова про Бобровицьку, Любецьку та Козелецьку ТГ, які вчора представили свої концепти на онлайн-засіданні обласного комітету забезпечення доступності осіб з інвалідністю та інших маломобільних груп населення до об’єктів соціальної та транспортної інфраструктури.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 13:56
Протягом минулої доби зареєстровано 1 небезпечну подію, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду. Внаслідок цієї події 1 особа постраждала.
За незаконну риболовлю порушник сплатить до бюджету понад 125 тис.грн. 10:12
13 листопада 2025 року Чернігівським рибоохоронним патрулем в ході проведення спільного рибоохоронного рейду разом з працівниками Сектору водної поліції Чернігівського РУП ГУНП у Чернігівській області на водоймах Чернігівського району викрито грубе порушення Правил рибальства.