Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Четвер, 9 квітня, 19:01:34

"Душу сховати у вірші…" У бібліотеці ім. М. Коцюбинського пройшла презентація збірки поезій Ліни Ланської

29.08.2019   16:19Агенцiя

Збірку поезій «Бурштиновий рай» відомої поетки Ліни Ланської, представили у бібліотеці ім. М. Коцюбинського. Презентація відбулася в рамках літературного конкурсу «Книга року-2019».

Ліна Ланська лікар за фахом, але її відчуття слова вражає навіть філологів. Усі її вірші різні, але всі вони дуже не прості. Це елітарна поезія для вибраної аудиторії. «Це не ті вірші, які читають на площах, це ті вірші, які ти читаєш, залишаючись сам на сам із книгою», – зазначила під час презентації письменниця, голова Чернігівської обласної організації Національної спілки письменників України Ганна Арсенич-Баран.

«Бурштиновий рай» – третя збірка Ліни Ланської. «Я дуже рада, що тут зібралися ті, хто цінує красу слова, – сказала поетка, представляючи нову збірку. – І  я хочу, аби всі ми цінували те, що ми маємо сьогодні, бо, можливо, в цей час, як у нас тут свято, комусь у сусідньому будинку погано, комусь боляче, у когось горе». Взагалі, відчуття і небайдужість до чужого болю, це те що вирізняє поезії Ліни Ланської з-поміж інших. «Ваша місія – зцілювати людей, як лікар, і зцілювати душі як поет», – зазначила під час презентації директор чернігівської міської ЦБС Людмила Зіневич.

Ліна Ланська учасник багатьох всеукраїнських та міжнародних поетичних фестивалів. Її творчість уже досліджують на науковому рівні. На презентацію завітала дослідниця творчості Ліни Ланської з Кропивницького – Ірина Небеленчук, поетка, кандидат педагогічних наук, авторка шести поетичних збірок. «Це поезія, яка перевернула все моє єство», – так емоційно висловилася пані Ірина про творчість Ліни Ланської.

Презентація супроводжувалася оригінальними театрально-поетичними етюдами та відео-презентацією. На завершення Ліна Ланська виконала акапелло пісню на вірші поетки з Івано-Франківська.

Незабаром можна очікувати на наступну презентацію, адже побачила світ нова збірка Ліни Ланської «Смарагдова скрижаль».

Останні новини Чернігівщини

Поліція документує наслідки атак росіян на Чернігівщині 11:34

Вчора та сьогодні ворог вкотре атакував Чернігівську область безпілотниками. Інформація про постраждалих не надходила.

У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном

У Чернігові діти навчалися мінної безпеки через інтерактивну гру разом із Псом Патроном 11:27

У Чернігові 4 квітня 2026 року за підтримки ЮНІСЕФ відбувся інтерактивний захід для дітей та їхніх батьків «Патруль пригод». Подію приурочили до Міжнародного дня просвіти з питань мінної безпеки.

Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині

Тил, що пахне паскою: 350 пасок для захисників від родинної пекарні «Паляниця» на Чернігівщині 11:05

Поки він боронить Україну на передовій, вона щодня тримає свій маленький, але важливий фронт у рідному селі. Ця історія про родину Могильних, які започаткували власну справу після деокупації рідного села і продовжують її розвивати попри війну.

Надзвичайні події в області за останню добу 10:24

Протягом минулої доби зареєстровано 2 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.

Чернігівщина у трійці лідерів цифрової трансформації серед прифронтових областей: підбито підсумки Індексу за 2025 рік 10:23

Державні послуги мають працювати непомітно, а інтернет — бути в кожному селі. Міністерство цифрової трансформації оприлюднило результати вимірювання рівня цифровізації регіонів за 2025 рік.