Завершив свою роботу VІІ Міжнародний театральний фестиваль жіночої творчості імені Марії Заньковецької
3 листопада у м. Ніжин завершив свою роботу VІІ Міжнародний театральний фестиваль жіночої творчості імені Марії Заньковецької.
![](/uploads/460-m.jpg)
Специфікою даного фестивалю є те, що до участі приймаються тільки драматичні вистави (будь якого напряму і різні за жанром) з обов’язковим виконанням головної ролі у виставі актрисою-жінкою.
За підсумками фестивалю, головне журі VІІ-го Міжнародного театрального фестивалю жіночої творчості ім. Марії Заньковецької вирішило: за високу індивідуальну майстерність визнати лауреатами фестивалю і нагородити дипломом та цінним подарунком наступних актрис-учасниць фестивалю за номінаціями:
КРАЩА МОЛОДА АКТРИСА ФЕСТИВАЛЮ – артистка Вікторія Клєщенко-Пилипчук (вистава “Ненормальна” Н.Птушкіної – Рівненський академічний український музично-драматичний театр);
ЗА НАЙЕКСПРЕСИВНІШИЙ ЖІНОЧИЙ ОБРАЗ НА ФЕСТИВАЛІ – артистка Ольга Федорова з виконання ролі Галі (вистава “Етюди кохання” О.Попової – Смоленський державний академічний драматичний театр ім.. О.С.Грибоєдова);
ЗА ВИСОКИЙ РІВЕНЬ ХУДОЖНЬОГО ВТІЛЕННЯ ОБРАЗУ У КЛАСИЧНОМУ ТВОРІ – нагороджена артистка Марія Корінна за виконання ролі Кончити (вистава “Остання жінка сеньйора Хуана” Л.Жуховицького – Сумський обласний театр драми та музичної комедії ім.. М.Щепкіна) та артистка Тетяна Гончарова, за виконання ролі Леді Фредерік (вистава “Недосяжна” С.Моема – Гомельський обласний драматичний театр);
ЗА ТВОРЧЕ ВТІЛЕННЯ НАЦІОНАЛЬНИХ ТРАДИЦІЙ – народна артистка України Таїсія Литвиненко (вистава “Блакитна троянда” Лесі Українки – Національний академічний український драматичний театр ім. М.Заньковецької);
ПРИЗ ГЛЯДАЦЬКИХ СИМПАТІЙ – артистка Вікторія Клєщенко-Пилипчук (вистава “Ненормальна” Н.Птушкіної – Рівненський академічний український музично-драматичний театр);
КРАЩА ЖІНОЧА РОЛЬ ДРУГОГО ПЛАНУ – артистка Олена Узлюк, за виконання ролі Лізавети (вистава “Торчалов” М.Воронова – Київський академічний Молодий театр);
КРАЩА ЖІНОЧА РОЛЬ – народна артистка України Наталя Коваль, за виконання ролі Ольги Хоружинської (вистава “Мені являлася любов” Т.Іващенко – Луганський академічний український музично-драматичний театр).
Воробей Валентин, Головне управління культури, туризму і охорони культурної спадщини облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
![Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток](/uploads/33438-s.jpg)
Чернігівська область — на п'ятому місці в Україні за кількістю пошкоджених через російські обстріли культурних пам’яток 12:19
Культурна спадщина є невід'ємною частиною національної ідентичності та історичної пам'яті кожного народу. Вона втілює в собі багатовікові традиції, досягнення мистецтва, архітектури та науки, відображаючи унікальний шлях розвитку суспільства.
![У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів](/uploads/15-s.jpg)
У січні-червні 2024 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 4,3 млрд гривень податків та зборів 12:03
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень-червень 2024 року надійшло 4,3 млрд грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми в обласний бюджет спрямовано 0,6 млрд грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
![Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті](/uploads/17681-s.jpg)
Вербування підлітків ворогом для скоєння диверсій: кіберполіція попереджає про небезпеку в інтернеті 10:10
Кіберполіція України інформує про небезпеку вербування російськими спецслужбами для вчинення диверсій, зокрема – підпалів автомобілів українських військовослужбовців.
Медиків Чернігова привітали з професійним святом 10:06
У Чернігові працівників і працівниць закладів охорони здоров’я нагородили з нагоди Дня медичного працівника України, який відзначається 27 липня.
![Надзвичайні ситуації в області за минулу добу](/uploads/49-s.jpg)
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:04
Протягом минулої доби зареєстровано 8 пожеж. Внаслідок цих подій 3 особи постраждало.