Відзначили 165 років від дня народження Марії Заньковецької
4 серпня відзначаємо 165 років від дня народження Марії Костянтинівни Заньковецької, першої Народної артистки України. Вона була окрасою національної сцени, зіркою неймовірного таланту в театральному просторі на зламі ХІХ-ХХ століть.
Разом із Садовським, Саксаганським і Кропивницьким вона творила історію українського театру. ЇЇ талант і творчість має велике значення для формування національного театрального мистецтва, розвитку драматургії, створення школи сценічної майстерності для наступних поколінь українських митців.
Ім'ям Марії Заньковецької названо Український драматичний театр у Львові, у Києві - вулицю, 1960 р. створено меморіальний музей-квартиру, а також і Ніжинський коледж культури і мистецтв носить ім’я видатної артистки.
Ніжинський міський голова Анатолій Лінник, заступник міського голови Ігор Алєксєєнко, начальник управління кульури і туризму Тетяна Бассак, директор коледжу культури і мистецтв ім. М. Заньковецької Володимир Дорохін, керівники управлінь та відділів виконавчих органів влади, творча спільнота міста взяли участь в урочистих заходах з нагоди Дня народження Марії Заньковецької.
Під час урочистостей у сквері імені М. Заньковецької заслужені діячі міста згадували творчий шлях Народної артистки, її заслуги у театральній справі, образи, проникнуті справжнім драматизмом і запальною комедійністю.
Студенти Ніжинського коледжу культури і мистецтва імені Марії Заньковецької зачарували присутніх постановками із спектаклів, в яких грала Марія Костянтинівна.
По закінченню присутні вшанували пам’ять Народної артистки покладанням квітів до підніжжя пам’ятника Марії Заньковецької.
Останні новини Чернігівщини
Патрульні розшукали водія, який залишив місце автопригоди, він був з ознаками спʼяніння 14:38
21 червня близько 17-ї години, на лінію 102 надійшло повідомлення про ДТП на парковці міського пляжу — водій авто Volkswagen Passat, рухаючись заднім ходом, здійснив наїзд на автомобіль заявниці Skoda Octavia та залишив місце події.
ебайдужість громадян допомогла патрульним виявити нетверезого мотоцикліста 14:16
21 червня ввечері на лінію 102 надійшло повідомлення: на парковці торгового центру на проспекті Левка Лукʼяненка їздить мотоцикліст, ймовірно, напідпитку. На місце направили екіпаж патрульних.
Чернігівщина – серед регіонів, які демонструють найкращі результати у впровадженні програми ментального здоров’я «Ти як?» 13:32
У межах ініціативи першої леді Олени Зеленської «Ти як?» днями відбулося п’ятнадцяте розширене засідання Міжвідомчої координаційної ради з питань охорони психічного здоров’я та надання психологічної допомоги особам, які постраждали внаслідок збройної агресії рф проти України.
У Чернігові відкрили мультиспортивну арену, встановлену за підтримки міста-побратима Аахена 12:45
Понад 500 юних спортсменів Чернігова отримали новий сучасний простір для тренувань. На території веслувальної бази ДЮСШ «Україна» на березі Десни офіційно розпочала роботу мультиспортивна ігрова арена з тренажерним обладнанням, встановлена завдяки підтримці міста-побратима Аахена в межах проєкту Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ).
Мобільність у кризових умовах: 12 позашляховиків Mitsubishi стали на захист життєдіяльності громад завдяки надійному плечу підтримки німецьких партнерів THW 12:17
Завдяки багаторічній співпраці з Німецьким федеральним агентством з надання технічної допомоги Technisches Hilfswerk (THW) прифронтові територіальні громади Чернігівщини, для яких в умовах постійних ворожих атак надійний транспорт є питанням виживання та ефективності, отримали транспортні засоби Mitsubishi L 200 Double cabine GL в кількості 12 одиниць.