Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 13 жовтня, 00:26:47

Про археологічні дослідження у Новгороді-Сіверському

22.07.2019   09:43Агенцiя

Вже понад п’ятнадцять років колектив археологів на чолі з науковими керівниками, кандидатами історичних наук Оленою Черненко та Іваном Кедуном ведуть археологічні дослідження на території міста Новгорода-Сіверського та за його межами.

Знані у місті та Україні дослідники 18 липня зібрали прес-конференцію аби поділитися враженнями від цьогорічних досліджень та представити свої знахідки. А це і різноманітні пряслиця, керамічний та скляний посуд та його елементи, частина жорнова з кавказького вулканічного туфу, жіночі прикраси зі сплавів міді і срібла.

Іван Кедун, який відкривав прес-конференцію, представив присутнім поціновувачам історії та представникам засобів масової інформації про три основні напрями роботи археологів у Новгороді-Сіверському.

Першим напрямом є безпосередньо археологічні розкопки, які велись у цьому році біля водонапірної вежі по вулиці Миколаївській, де вже протягом трьох років йдуть дослідження цікавої для археологів низки будівель, які зберегли для археологів багато цікавих знахідок як XII століття так і XVII-XVIII ст. Ця група добре збережених будівель практично ствердно доказує, що Новгород-Сіверський не згорів під час монголо-татарського нашестя, а продовжувало активно розвиватися.

Другим напрямом є археологічна розвідка та визначення території на якій і розташовувався літописний Новгород-Сіверський у ХІІ-ХІІІ ст. за часів Київської Русі. І проведені розвідки та закладені шурфи дозволяють говорити про територію міста, значно більшу навіть за теперішню його площу.

Третім напрямом роботи археологів є історична реконструкція побуту та ремесел, тому у таборі археологів на Кар’єрі завжди було людно. Для дітей та дорослих проводилися майстер класи з ковальства, гончарства, стрільби з луків.

Археологи поділилися задумом на майбутнє на період липня робити літню археологічну школу з майстер-класами та навчанням бажаючих благородній справі археологічних досліджень, інформує пресслужба Новгород-Сіверської міськради.

Останні новини Чернігівщини

Поліцейські Чернігівського райуправління викрили дует викрадачів мотоциклів 10:32

Оперативники Чернігівського райуправління поліції спільно з поліцейським офіцером громади викрили двох молодиків, причетних до незаконного заволодіння мотоциклами в селах Чернігівського району.

Освіта без вікових обмежень: можливості для дорослого населення Чернігівщини 10:30

Здобути нову професію, підвищити кваліфікацію або офіційно підтвердити вже набуті навички – зробити це можна в закладах професійної освіти області.

Вкрай потрібна ініціатива: жителі віддалених сіл – про мобільні бригади лікарів 10:26

Сьогодні в двох громадах області, а саме в Ріпкинській та Чернігівській, працювали мобільні бригади лікарів. Тож, отримати спеціалізовані послуги та пройти медичне обстеження змогли жителі Любеча, Добрянки, Радуля, Пакуля та інших сіл громад.

10 жовтня: цей день в Україні і світі

10 жовтня: цей день в Україні і світі 10:01

ДЕНЬ 1325 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 1325 RUSSIAN AGRESSION

Поліція Чернігівщини перекрила канал збуту вибухонебезпечних боєприпасів 09:10

Поліцейські відділення №1 (с-ще Короп) Новгород-Сіверського райвідділу затримали 37-річну жительку одного з сіл Коропської громади, яка налагодила збут ручних гранат.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини