Археологічні дослідження біля мають продовження
Цього разу розкопки проводяться на ділянці тротуару вже ближче до перехрестя проспекту Перемоги з вулицею Кирпоноса у Чернігові. Хоча площа розкопок менша ніж попередня, зате знахідок значно більше.
Дослідження показали, що тут за доби Київської Русі знаходилися приватні садиби. Про це свідчать сліди паркану, якісь ямки, у заповненні яких знайдено уламки кераміки першої половини 12 ст. (на фото археолог демонструє фрагмент вінця горщика цього періоду). Але найбільшим і найцікавішим об’єктом є підвал будівлі початку 13 ст. Оскільки котлован будівлі повністю не був розкопаний, то не можна впевнено сказати, чи житловим він був чи господарським. Імовірно перед нами нижній поверх великої дерев’яної споруди.
У передмонгольську добу котлован підвалу був засипаний землею зі сміттям. Саме воно і є головним джерелом інформації для науковців. Окрім усіляких уламків горщиків у споруді було знайдено велику кількість фрагментів скляних браслетів – жіночих прикрас кінця 12 початку 13 ст. (на фото два уламки браслетів), траплялися точильні бруски із каменю, пряслиця – важки на веретено із овруцького шиферу.
Окрім того тут знайдено два вістря стріл, кородовані пружинні ножиці та інші предмети із заліза бронзи і каменю. Розкопки потроху наближаються до перехрестя, коло якого проходила давня Любецька вулиця, так що можливо найцікавіші знахідки ще попереду, повідомив Ігор Ігнатенко.
Останні новини Чернігівщини
Як допомогти звільненим з полону та їхнім родинам адаптуватися без стресу та повторних травм говорили на тематичному семінарі-тренінгу 09:57
Людина, яка певний час перебувала в ворожому полоні, потребує як фізичної, так і психологічної реабілітації. Як допомогти їй адаптуватися, відновити психічне здоров’я та повернутися до цивільного життя – ключова тема сьогоднішнього семінару-тренінгу, що відбувся в обласному художньому музеї імені Григорія Галагана.
Кризова підтримка від ЮНІСЕФ для Чернігівщини 09:51
Начальник Чернігівської ОВА В’ячеслав Чаус разом із Головою Представництва ЮНІСЕФ в Україні Муніром Мамедзаде підписали Меморандум. Документ закріплює наміри партнерів підтримати соціально вразливі категорії населення у разі можливого настання надзвичайної ситуації в регіоні.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:48
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.
2 лютого: цей день в Україні і світі 08:47
День 1440 Російська агресія - Day 1440 Russian aggression
Школи Чернігова відновлюють навчальний процес дистанційно з 2 лютого 15:10
З понеділка, 2 лютого, у закладах загальної середньої освіти Чернігова буде відновлено освітній процес з використанням дистанційних технологій. Про це повідомляє начальник управління освіти міської ради Василь Білогура.