Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 00:41:31

Творча зустріч з письменником Юрієм Сбітнєвим

04.11.2011   08:11

3 листопада в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В.Г.Короленка відбулася творча зустріч з російським письменником, лауреатом Всеросійської історично-літературної премії “Олександр Невський”, кавалером орденів “Знак пошани” та “Служение искусству” Юрієм Сбітнєвим.

Подія була присвячена 80-річному ювілею майстра слова, творчість та життя якого тісно пов’язані з Чернігово-Сіверським краєм. І хоча народився Юрій Сбітнєв у м. Верея під Москвою, його древній рід своїм корінням сягає Новгород-Сіверської землі, яка і донині надихає майстра на створення нових літературних шедеврів.

За довге творче життя Юрій Сбітнєв проявив себе як прозаїк, поет, драматург, історик. З-під пера письменника вийшли численні вірші, оповіді, есе, повісті, романи, сценарії радіо- і телепередач, кіносценарії. Його книги видані в найбільших видавництвах Радянського Союзу і перекладені англійською, польською, чеською, німецькою, болгарською та іншими мовами.

Останні три десятиліття Юрій Сбітнєв присвятив дослідженню літописної спадщини Київської Русі. У 2007 році побачила світ перша книга романа-дилогії “Великий князь”, друга книга – у травні 2009 року. Тоді ж за цей творчий доробок письменник став лауреатом Всеросійської історико-літературної премії “Олександра Невського”.

Вже багато років Юрій Миколайович займається всебічним дослідженням шедевра світової літератури “Слова о полку Ігоревім”, наслідком цієї кропіткої праці стала нова книга автора “Тайны родного Слова”, що побачила світ в м. Чернігові у травні минулого року і являє собою “духовний конспект” наступного монументального роману “Велика княгиня”. На честь святкування 825-річниці “Слова о полку Ігоревім” Юрій Сбітнєв був нагороджений російським орденом “Служение отечеству”.

Сьогодні творчий вечір письменника зібрав його друзів, колег літераторів та істориків, які прийшли привітати ювіляра.

Від чернігівської громади з ювілеєм Юрія Сбітнєва привітав голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко.

Він висловив вдячність письменнику за прославлення землі Чернігівської, яке він робить відкриваючи її зовсім по-новому, з незвичного, невідомого нам боку, залишаючи нащадкам неоціненний скарб у вигляді своїх книг.

Володимир Хоменко також повідомив присутнім, що Юрієм Сбітнєвим ініційовано експедицію для дослідження наших історичних цінностей, що знаходяться на древньому Валу. Це дасть можливість для відкриття нових цікавих та невідомих сторінок з життя давнього Чернігова.

Керівник області вручив ювіляру Подяку облдержадміністрації за значний особистий внесок у розвиток і зміцнення українсько-російських творчих зв’язків, а у подарунок – карту Чернігівського князівства XI-XII століть.

У свою чергу письменник подарував Володимиру Хоменку свої книги та наголосив, що його рід служив Україні 500 років і продовжує служити донині.

Ювіляра також привітали Голова Чернігівського осередку Національної спілки письменників України, Лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка Дмитро Іванов, директор Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М.Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка, голова обласної організації ВГО “Спілка краєзнавців України” Олександр Коваленко та багато інших. На честь ювіляра Камерний хор ім. Д.Бортнянського виконав “Многая літа”.

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.