Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 30 травня, 16:17:04

Творча зустріч з письменником Юрієм Сбітнєвим

04.11.2011   08:11

3 листопада в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В.Г.Короленка відбулася творча зустріч з російським письменником, лауреатом Всеросійської історично-літературної премії “Олександр Невський”, кавалером орденів “Знак пошани” та “Служение искусству” Юрієм Сбітнєвим.

Подія була присвячена 80-річному ювілею майстра слова, творчість та життя якого тісно пов’язані з Чернігово-Сіверським краєм. І хоча народився Юрій Сбітнєв у м. Верея під Москвою, його древній рід своїм корінням сягає Новгород-Сіверської землі, яка і донині надихає майстра на створення нових літературних шедеврів.

За довге творче життя Юрій Сбітнєв проявив себе як прозаїк, поет, драматург, історик. З-під пера письменника вийшли численні вірші, оповіді, есе, повісті, романи, сценарії радіо- і телепередач, кіносценарії. Його книги видані в найбільших видавництвах Радянського Союзу і перекладені англійською, польською, чеською, німецькою, болгарською та іншими мовами.

Останні три десятиліття Юрій Сбітнєв присвятив дослідженню літописної спадщини Київської Русі. У 2007 році побачила світ перша книга романа-дилогії “Великий князь”, друга книга – у травні 2009 року. Тоді ж за цей творчий доробок письменник став лауреатом Всеросійської історико-літературної премії “Олександра Невського”.

Вже багато років Юрій Миколайович займається всебічним дослідженням шедевра світової літератури “Слова о полку Ігоревім”, наслідком цієї кропіткої праці стала нова книга автора “Тайны родного Слова”, що побачила світ в м. Чернігові у травні минулого року і являє собою “духовний конспект” наступного монументального роману “Велика княгиня”. На честь святкування 825-річниці “Слова о полку Ігоревім” Юрій Сбітнєв був нагороджений російським орденом “Служение отечеству”.

Сьогодні творчий вечір письменника зібрав його друзів, колег літераторів та істориків, які прийшли привітати ювіляра.

Від чернігівської громади з ювілеєм Юрія Сбітнєва привітав голова обласної державної адміністрації Володимир Хоменко.

Він висловив вдячність письменнику за прославлення землі Чернігівської, яке він робить відкриваючи її зовсім по-новому, з незвичного, невідомого нам боку, залишаючи нащадкам неоціненний скарб у вигляді своїх книг.

Володимир Хоменко також повідомив присутнім, що Юрієм Сбітнєвим ініційовано експедицію для дослідження наших історичних цінностей, що знаходяться на древньому Валу. Це дасть можливість для відкриття нових цікавих та невідомих сторінок з життя давнього Чернігова.

Керівник області вручив ювіляру Подяку облдержадміністрації за значний особистий внесок у розвиток і зміцнення українсько-російських творчих зв’язків, а у подарунок – карту Чернігівського князівства XI-XII століть.

У свою чергу письменник подарував Володимиру Хоменку свої книги та наголосив, що його рід служив Україні 500 років і продовжує служити донині.

Ювіляра також привітали Голова Чернігівського осередку Національної спілки письменників України, Лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка Дмитро Іванов, директор Інституту історії, етнології та правознавства ім. О.М.Лазаревського Чернігівського національного педагогічного університету імені Т.Г. Шевченка, голова обласної організації ВГО “Спілка краєзнавців України” Олександр Коваленко та багато інших. На честь ювіляра Камерний хор ім. Д.Бортнянського виконав “Многая літа”.

Останні новини Чернігівщини

Відновлення роботи велопатрулів. Чернігівська міська рада має прийняти рішення про фінансування цього напрямку 15:45

На засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради 29 травня було погоджено програму забезпечення громадської безпеки та правопорядку на території Чернігова на 2023 рік.

РЛП "Ялівщина" звернувся до Чернігівської міськради для отримання дозволу на знесення аварійних дерев. Питання розглянуть на сесії 15:44

29 травня відбулося засідання погоджувальної ради. Представники депутатських фракцій Чернігівської міської ради ознайомилися з переліком питання, які сформують порядок денний пленарного засідання 32-ї позачергової сесії Чернігівської міської ради VIII скликання, що відбудеться першого червня. До цієї дати вони їх вивчатимуть в депутатських комісіях.

Безпека, робота психологічної служби та функціонування освітньої системи на усіх щаблях: Чернігівщину відвідав Оксен Лісовий 15:40

Вісім різних закладів освіти (садочок, школи, профтех, МАН) в області вчора відвідав Міністр освіти і науки України Оксен Лісовий. На деяких локаціях його супроводжував начальник ОВА В’ячеслав Чаус.

За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав зрадник, який «зливав» до рф дані про оборону північних рубежів України

За матеріалами СБУ 15 років тюрми отримав зрадник, який «зливав» до рф дані про оборону північних рубежів України 15:11

Служба безпеки зібрала беззаперечні докази на ще одного російського агента, який збирав розвіддані про оборону прикордонних районів Чернігівської області.

Всупереч  ПДР: скільки мільйонів гривень було сплачено у 2023 році?

Всупереч ПДР: скільки мільйонів гривень було сплачено у 2023 році? 15:01

Сплата штрафу за перевищення швидкості, неправильний маневр чи паркування є законодавчо визначеним покаранням. Проте відповідати за порушення правил дорожнього руху (ПДР), сплачуючи визначені грошові стягнення,поспішає далеко не кожен.