Духовий оркестр з Чернігова переміг на фестивалі в Білорусі
В агромістечку Поріччя на Гродненщині (Білорусь) вшосте пройшов VI відкритий фестиваль духової музики “Фанфары сяброў”, приурочений до 75-річчя створення Гродненської області.
Участь у фестивалі взяли 13 професійних і аматорських оркестрів з шести країн Європи — Білорусі, України, Польщі, Німеччини, Литви і Латвії. Чернігівщину на цьому мистецькому форумі представляв духовий оркестр обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм (художній керівник та головний диригент — заслужений діяч мистецтв України Анатолій Ткачук).
Парад оркестрів пройшов маршем через містечко, а вже на місцевому стадіоні, після виконання обов’язкових творів зведеним духовим оркестром, відбулися концертні виступи учасників фестивалю та показ дефіле.
Духовий оркестр Чернігівського обласного філармонійного центру виступив з концертною програмою та показом дефіле в перший день фестивалю. У другий день музиканти продемонстрували свою майстерність глядачам у містечку Озери — просто на вулиці, перед Будинком культури. Цього ж дня чернігівський колектив ще раз продемонстрував свою концертну програму на сцені агромістечка Поріччя. Публіку вразив високий рівень українських оркестрантів. А від пісень солістки Марини Коваленко стадіон був просто у захваті! Глядачі щиро і довго аплодували співачці.
Артистка ж філармонійного центру Інна Василенко не тільки провела концертну програму, а й проявила себе як учасниця програми дефіле в строю духового оркестру з танцем “А я молоденька, гуляти раденька”. Під час виступу на стадіоні публіку підкорив її танець “Рок-н-рол”.
За рівнем професійної підготовки та виконавської майстерності на фестивалі “Фанфары сяброў” духовий оркестр Чернігівського філармонійного центру не мав собі рівних. Тож журі фестивалю одноголосно погодилось на беззаперечну перемогу колективу. А у конкурсі “Міс фестивалю” переможницею стала Марина Коваленко!
“Фанфары сяброў” проходять у Поріччі з 2009 року. За словами засновника фестивалю — керівника духового оркестру місцевої школи мистецтв Валерія Сака, фестиваль став важливою частиною культурного життя Поріччя, а для музикантів це чудова можливість проявити себе, обмінятися досвідом, налагодити нові творчі контакти, інформує прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм.
Останні новини Чернігівщини
Найбільше він любив людей і небо: у Ніжині відкрили меморіальну дошку Герою України Данилу Мурашку 17:20
Сьогодні у Ніжині відбулося відкриття меморіальної дошки на честь нашого земляка, Героя України, легендарного військового льотчика, майора Данила Мурашка. Встановлено її на вулиці, яка віднедавна гордо носить його ім’я.
Результат Драгера — 2,25 проміле: патрульні відсторонили від керування нетверезого водія 16:36
Нещодавно патрулюючи вулицею Федора Уманця, за порушення ПДР інспектори зупинили автомобіль Mercedes-Benz 200 D.
Формуючи культуру пам’яті: у Чернігові відбулася зустріч із представницями ГО «Вшануй» 16:13
19 червня в Чернігівській міській раді відбулася робоча зустріч із Катериною Даценко та Єлизаветою Плескачовою — представницями громадської організації «Вшануй», яка займається розвитком культури пам’яті в Україні та популяризацією загальнонаціональної хвилини мовчання.
Понад 3,1 млн грн надійшло до місцевого бюджету за адміністративні послуги, надані землевпорядниками Чернігівщини з початку 2026 року 15:44
З початку поточного року землевпорядники Чернігівської області спрямували до загального фонду місцевого бюджету 3,101 млн грн за надані населенню адміністративні послуги з питань ведення Державного земельного кадастру.
Через отримані травми загинула пасажирка: повідомлено про підозру водію, який керував автомобілем напідпитку 15:10
За процесуального керівництва Чернігівської обласної прокуратури повідомлено про підозру 51-річному жителю Прилуцького району Чернігівської області у порушенні правил безпеки дорожнього руху особою, яка керує транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння, що спричинило смерть потерпілого (ч. 3 ст. 286-1 КК України).