Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 25 червня, 01:43:46

У фондах районного музею зберігається понад 15 тисяч експонатів

03.11.2011   16:28Агенцiя

Уже два місяці на посаді директора районного краєзнавчого музею працює Юлія Ющенко. Її попередниця Галина Сироткіна пішла на заслужений відпочинок.

Юлія Ющенко

Юлія Ющенко

Районний музей, якому нещодавно присвоєно ім’я його засновника Володимира Федоровича Покотила, вважається одним із кращих серед районних музеїв області. У його фондах зберігається понад 15 тисяч експонатів.

– У нас дуже хороші археологічна та нумізматична колекції, – розказує Юлія Володимирівна. – Є унікальні експонати. Наприклад, короноподібні шийні гривні – ритуальні прикраси дохристиянського періоду. Знайдені вони були на території Миколаївської сільської ради. В Україні таких прикрас усього 16, шість із них – знайдені на Менщині.

Є амулет-змійовик – прикраса XII – XIIІ століть. У всій країні таких амулетів лише кілька. Є дві бандури майстра Олександра Корнієвського. А ще бивень мамонта й багато інших цікавинок.

– Яких нововведень чекати відвідувачам найближчим часом?

– Плануємо оновити експозицію, проводити тематичні екскурсії. Також розробляємо туристичні маршрути Менщини, адже саме у нас зберігається інформація про найцікавіші історико-культурні пам’ятки району. Музей працює без вихідних, з восьмої ранку до п’ятої вечора, – запрошує відвідувачів Юлія Ющенко.

До речі, правники музею опікуються ще й художньою галереєю, яка розміщується у районному Будинку культури.

http://nslovo.com/blog/u-fondah-rajonnoho-muzeyu-zberihajetsya-ponad-15-tysyach-eksponativ

Сергій Лавський

Останні новини Чернігівщини

На Чернігівщині 9 пар одружилися за допомогою відео-зв'язку 18:36

Після повномасштабного військового вторгнення росії в Україну, зміни торкнулися багатьох сфер нашого життя, зокрема, і державної реєстрації актів цивільного стану.

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища

Городнянська громада працює над екологічно відповідальним ставленням до навколишнього середовища 18:31

Екологічна інформаційна кава зустріч з представниками Молодіжної ради та представниками місцевої влади Городнянської громади пройшла 24 червня 2022 року в Городні.

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн

На ремонт шкіл Чернігова спрямують 37 млн грн 18:28

Невикористані кошти освітньої субвенції перерозподілили між навчальними закладами для виконання ремонтних робіт.

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки

Прокуратурою заявлено позов про стягнення з підприємства 49 551 грн. за безпідставне використання земельної ділянки 18:00

Прилуцькою окружною прокуратурою до господарського суду направлено позов про cтягнення з підприємства безпідставно збережених коштів у вигляді орендної плати за землю в сумі 49551,43 грн. на користь Прилуцької міської ради.

Захисники Чернігова:

Захисники Чернігова: "Про сон на посту і думати не приходилося, а очі в темряві працювали в сто разів сильніше" 17:52

Олег, як, мабуть, і більшість українців, не вірив у повномасштабне вторгнення росії в Україну. Разом із тим він впевнено називає війну на сході держави війною, яка тривала понад вісім років.