У Чернігові пройшла всеукраїнська конференція працівників центрів народної творчості
Застосування нових інструментів для реалізації культурних проектів – тема для обговорення на всеукраїнській конференції «Аналіз впливу сучасної інфраструктури на культурні інституції. Пошук та створення новітніх кейсів і використання їх з метою реалізації культурних ініціатив». Захід, розрахований на два дні, зібрав директорів центрів народної творчості з усієї України.
Програма розпочалася з круглого столу в облдержадміністрації за участі представників Міністерства культури України.
Директор Департаменту культури і туризму, національностей та релігій ОДА Олександр Левочко презентував учасникам конференції культурно-туристичний потенціал Чернігівщини. За його словами, діяльність у галузі культури зосереджена на відродженні та розвитку мистецької спадщини, традиційної народної творчості, тобто на загальному пожвавленні культурного життя регіону. Активно до процесів залучають об’єднані територіальні громади. Адже із понад півтори тисячі профільних закладів більше 600 вже у підпорядкуванні 39 ОТГ.
На переконання Олександра Левочка, захід всеукраїнського масштабу дозволить не тільки обмінятися досвідом, а й обговорити спільні шляхи розвитку галузі та посилити співпрацю між регіонами.
У ході проведення конференції директори центрів народної творчості ознайомляться з роботою провідних місцевих закладів культури, а також відвідають Кіптівську та Носівську ОТГ, місто Ніжин.
Останні новини Чернігівщини
Girls Leadership Academy 6.0 / Академія лідерства для дівчат 6.0: від усвідомлення – до дій 11:43
Проєкт “Girls Leadership Academy 6.0 / Академія лідерства для дівчат 6.0” – це простір, створений для підтримки дівчат 14-16 років із різних куточків України у розвитку лідерських навичок, розуміння себе та світу навколо.
СБУ викрила на Чернігівщині підпалювача, який на замовлення рф знищив військове авто та намагався втекти за кордон 11:33
Контррозвідка Служба безпеки викрила на Чернігівщині зловмисника, який за вказівкою куратора з рф знищив військовий автомобіль, що використовувався для забезпечення підрозділів Сил оборони України та намагався втекти з країни.
У січні 2026 року місцеві бюджети Чернігівщини поповнились на 946 мільйонів гривень податків та зборів 11:30
У Головному управлінні ДПС у Чернігівській області повідомили, що до місцевих бюджетів усіх рівнів Чернігівської області за січень 2026 року надійшло 946 млн грн від сплати податків і зборів. Із загальної суми до обласного бюджету спрямовано 111 млн грн, решту коштів отримали бюджети територіальних громад.
Можливості для розвитку: що пропонує громадам Чернігівщини «U-LEAD з Європою» у 2026 році 10:20
Команда Регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Чернігівській області представила головам громад регіону результати роботи за 2025 рік та окреслила нові можливості співпраці у 2026 році. Під час зустрічі йшлося про навчальні програми, консультаційну підтримку та нові ініціативи для розвитку громад.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:35
Протягом минулої доби зареєстровано 4 небезпечні події, а саме: 4 пожежі.