Літературний конкурс "Книга року – 2019" – розпочато
Перша презентація в межах цьогорічного конкурсу «Книга року – 2019» відбулася 16 квітня в центральній міській бібліотеці імені М.М. Коцюбинського.

Свою книгу-довідник «600 біографій. Генерали, старшини, козаки» на широкий загал представив Олександр Ясенчук. Історик, краєзнавець, журналіст, письменник, громадський діяч дослідив біографії уродженців Чернігівщини – вояків українських армій часів Визвольних змагань 1917-1921 років.
За словами Сергія Леп’явка, доктора історичних наук, професора, «вперше на Чернігівщині видається такий довідник, у якому кожне подане життя вплетено в загальну історію Української революції й нашу історію. Ця книжка важлива тим, що в історії треба бачити явища, події, але щоб за ними не пропадали живі люди».
Олександр Бондар впевнений, що книга Олександра Ясенчука - «річ перша й унікальна, величезний крок для дослідження цієї тематики, оскільки кожна людська особистість – це маленька історія, а саме з таких історій складається історія нашої держави і нашого краю».
Історик Тамара Демченко розповіла, як чекісти дуже системно знищували українців без доказів тільки за те, що вони вважали себе українцями, розмовляли українською мовою, мали українське прізвище.
А сам автор довідника сподівається, що книга надасть поштовх місцевим історикам і краєзнавцям до пошуку більш детальних досліджень та буде підставою для встановлення меморіальних дошок та пам’ятників героям.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині внаслідок російської атаки поранено людину: поліція задокументувала наслідки чергового воєнного злочину 17:10
Вчора вдень росіяни атакували безпілотниками одне із сіл Семенівської громади Новгород-Сіверського району.
Про старт опалювального сезону, інтеграцію ветеранів, впровадження проєктів від Мінсоцполітики – на засіданні Чернігівського Офісу Конгресу місцевих і регіональних влад 16:39
Питання життєдіяльності регіону – у фокусі сьогоднішнього розширеного засідання Чернігівського регіонального Офісу Конгресу місцевих та регіональних влад при Президентові України.
В Чернігівському районі поліцейські затримали підозрюваного у завданні тяжких тілесних ушкоджень знайомому 15:16
Поліцейські відділення № 2 (селище Ріпки) Чернігівського райуправління поліції затримали чоловіка, причетного до завдання тяжких тілесних ушкоджень 31-річному жителю одного з сіл Добрянської громади Чернігівського району.
Оперативна інформація станом на 21 жовтня: місто працює в умовах блекауту 14:35
20 жовтня 2025 року армія російської федерації завдала ударів по енергетичній інфраструктурі Чернігівської області.
Інформація про надзвичайні ситуації та основні небезпечні події, які зареєстровані на території області за добу 14:13
Протягом минулої доби зареєстровано 6 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 5 пожеж. Внаслідок цих подій загинула 1 особа.