У Чернігові розпочалася реконструкція головної площі міста - громадськість заявляє про ризики
Історики заявляють про ризики втрати єдиної клінкерної площі в Україні.
У Чернігові розпочалася реконструкція головної площі міста - Красної площі. Як повідомили у прес-службі Чернігівської міськради, на увесь термін робіт (до 20 вересня) перекривається рух усіма вулицями навколо площі. Реконструкція передбачає перекладання бруківки (клінкеру) із заміною пошкодженої на нову.
У міськраді зазначили, що головна площа Чернігова вимощена червоним клінкером, якому вже понад 80 років, досить значна його частина вже пошкоджена та неякісна. «Але ця бруківка є історичною цінністю та «фішкою» міста. Очевидно, що якомога більше автентичного клінкеру і намагатимуться зберегти», - наголошуються у повідомленні.
У міськраді додали, що планується, що весь клінкер буде знятий та перебраний. Той, що, згідно з лабораторними дослідженнями, виявиться придатним для використання, буде вимощений на самій площі (коло). Для пішохідної та проїжджої частин мають намір застосувати білий і червоний граніт. Крім того, на площі буде замінено водогін.
Вартість робіт становить понад 50 млн грн, кошти виділено з міського бюджету. Виконувати роботи буде компанія «УТБ-Інжинірінг». 1/6 Водночас, історики і представники громадськості занепокоєні роботами на Красній площі.
Як заявив чернігівський історик професор Сергій Леп‘явко, існує серйозна загроза, що місто втратить єдину клінкерну площу в Україні. «Площа не охороняється як пам’ятка архітектури і містобудування, але всі знають її, як туристичний об’єкт», - наголошує історик. На його переконання, під час робіт слід максимально зберегти вигляд Красної площі, тим паче, зараз є технології, що дозволяють виготовити аналогічний червоний клінкер, яким вимощена Красна площа.
Леп‘явко також підкреслює, що ініціативна група істориків, представників громадськості вивчили проект реконструкції площі і вважають, що існує значний ризик підтоплень навколишніх вулиць, житлових будинків і навіть історичних об`єктів. «Площу мають намір забетонувати і вимостити клінкером та гранітом. А відтак, площа втратить дренажні властивості, адже на сьогодні вода з площі нікуди не стікає. Якщо її забетонують, то після сильних дощів можуть бути підтоплення на пр. Миру, вул. Полуботка і Шевченка», - пояснює науковець.
Одночасно історики вказують, що такого роду роботи в історичному центрі міста мають супроводжуватися археологічними розкопками. На площі було давньоруське кладовище, цвинтар 17-18 століть, торгові павільйони, тому науковці переконані, що перед реконструкцією Красної площі її потрібно ретельно дослідити.
https://religions.unian.ua/religinossociety/10515933-u-chernigovi-rozpochalasya-rekonstrukciya-golovnoji-ploshchi-mista-gromadskist-zayavlyaye-pro-riziki-foto.html
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині зареєстрували індустріальний парк «Носівські господарства» 10:13
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення про включення індустріального парку «НОСІВСЬКІ ГОСПОДАРСТВА» до Реєстру індустріальних (промислових) парків. Парк створено строком на 30 років на території міста Носівка Ніжинського району. Ініціатором виступає Носівська міська рада.
Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 10:11
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 2 дорожньо-транспортні пригоди та 1 пожежу. Внаслідок цих подій 2 особи постраждали.
12 грудня: цей день в Україні і світі 10:05
День 1388 Російська агресія - Day 1388 Russian aggression
На Чернігівщині видалено понад 20 тонн безхазяйних пестицидів 11:43
У листопаді на території області проведено комплекс робіт з видалення безхазяйних та непридатних до використання хімічних засобів захисту рослин (ХЗЗР). За результатами заходів утилізовано понад 20 тонн отруйних речовин.