Чернігівщина налагоджує культурні зв’язки з Австрією
У ході візиту до Чернігівської області Надзвичайний та Повноважний посол Австрії в Україні Герміне Поппеллер разом з Директором австрійського культурного форуму в Києві Ульфом Хаусбрандтом зустрілися з представниками культурного загалу області.
Учасники зустрічі обговорили основні аспекти співробітництва між закладами культури Чернігівщини та Австрії. Зокрема, мова йшла про участь творчих колективів і митців обох країн у спільних заходах у рамках Двостороннього року культури, який проходить цьогоріч.
Так, нещодавно в обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В.Г. Короленка відкрилася книжково-ілюстративна виставка «Вітання з Австрії / Grüße aus Österreich», де демонструються книги з історії та культури цієї країни. Видання представлені у перекладі на різних мовах.
У планах – обмін творчими колективами і солістами театральних та філармонійно-концертних закладів Сіверщини й Австрії, в тому числі участь фольклорних колективів області у проведенні Днів української культури в цій країні та запрошення австрійських митців на Міжнародний фестиваль національних культур «Поліське коло».
Серед пропозицій – розширення співпраці бібліотечних закладів: обмін сучасними друкованими виданнями в українсько-австрійському перекладі, проведення літературних вечорів до ювілейних дат видатних літераторів. Крім того, організація в музеях тематичних виставок з нагоди державних свят. Також розширення двостороннього обміну у сфері декоративного мистецтва, зокрема проведення виставок вишиваних робіт, інших витворів майстрів народного мистецтва, фотовиставок тощо.
Також для налагодження співробітництва в напрямку розвитку сільського зеленого, фестивального, інших видів туризму планується започаткувати проведення обмінних рекламно-інформаційних турів, семінарів, конференцій, участь у міжнародних виставках-ярмарках туризму, укладання двосторонніх міжрегіональних угод про співпрацю в туристичній галузі.
До речі, у жовтні минулого року в обласному філармонійному центрі фестивалів та концертних програм у рамках творчого проекту «Камерний абонемент» виступав віолончеліст із Австрії – Майнхард Холлер. Саме з концертної програми в Чернігові розпочався його гастрольний тур Україною.
Серед музейних колекцій із зібрання Чернігівського історичного музею імені В.В. Тарновського є декілька груп, які представляють старожитності та меморії, які пов’язані з історією Австрії.
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації
Останні новини Чернігівщини
Патрульні виявили нетверезу водійку під час комендантської години 17:08
Учора під час комендантської години, патрулюючи вулицею Парковою інспектори зупинили автомобіль Mitsubishi ASX.
У Нацполіції завершився тренінг із розвитку якісної ветеранської політики за підтримки Уряду Великої Британії 16:27
У межах реалізації Проєкту «Реформування сектору цивільної безпеки в Україні» за підтримки Уряду Великої Британії відбувся п’ятиденний навчальний тренінг для помічників керівників з питань ветеранської політики в регіонах на тему «Адвокація інтересів захисників і захисниць у діяльності Національної поліції України».
Молодь з малих територіальних громад Чернігівщини отримала ще сім президентських грантів 15:35
Ще сім представників молоді з малих територіальних громад Чернігівської області отримали гранти Президента України. Відповідний Указ №724/2026 Володимир Зеленський підписав 14 серпня.
Чернігівські спортсмени здобули сім медалей на чемпіонаті України зі стрільби кульової 14:54
З 09 до 15 серпня у Вінниці відбувся чемпіонат України серед спортсменів 2008 року народження та молодших зі стрільби кульової.
Уряд виділив майже 33,5 млн грн для прикордонних громад Чернігівщини 14:02
Днями уряд виділив 2,3 млрд грн для підтримки прифронтових громад. Дотацію розподілили між обласними бюджетами та бюджетами 179 територіальних громад прифронтових регіонів.