У Новгороді-Сіверському відкрилася виставка "Символ твоєї свободи"
Експозиція розміщена в Новгород-Сіверському історико-культурному музеї-заповіднику «Слово о полку Ігоревім». В офіційному відкритті виставки, яке відбулося 21 березня взяли участь Новгород-Сіверський міський голова Олег Бондаренко, представник Українського інституту національної пам’яті в області Сергій Бутко, місцеві науковці, учнівська молодь та громадськість.
Експозиція складається з інформаційно-просвітницьких стендів, які створив авторський колектив науковців з Українського інституту національної пам’яті. Цей проект відображає історію Державного Герба України, зокрема, дає можливість простежити еволюцію цього державного символу від часів Русі до сьогодення. Виставка присвячена роботам Василя Кричевського, Георгія Нарбута, Павла Ковжуна, Роберта Лісовського, Миколи Битинського, Ніла Хасевича, Святослава Гординського, Андрія Гречила, Івана Турецького, Олексія Кохана та інших.
– Своєю кропіткою працею, в тому числі, над створенням подібних тематичних виставок науковці Українського інституту національної пам’яті дають можливість кожному бажаючому доторкнутися до живої криниці історії нашого народу та символів його державності, – зазначив Олег Бондаренко.
Екскурсію для учасників заходу провів Сергій Бутко. Він також подарував музею книгу «Усвідомлення Голодомору 1932-1933 рр.: Чернігівщина», яку написав разом з іншим працівником Українського інституту національної пам’яті Сергієм Горобцем.
Виставка «Символ твоєї свободи» працюватиме на другому поверсі у приміщенні музею-заповідника на території Спасо-Преображенського монастиря упродовж тижня. Її організатори запрошують усіх бажаючих ознайомитися з експозицією та доторкнутися до глибокого коріння нашої духовності і державності.
За інформацією Новгород-сіверської міської ради
Останні новини Чернігівщини
«Стійке населення»: Фонд «Партнерство за сильну Україну» реалізовуватиме на Чернігівщині нову ініціативу 12:10
До жовтня 2027 року на Чернігівщині триватиме впровадження ІІ фази програми «Партнерство за сильну Україну». Йдеться, зокрема, про швидке реагування на надзвичайні ситуації, відновлення соціальної інфраструктури, стабільну роботу підприємств житлово-комунального господарства та підтримку економічної стійкості.
російські дрони атакували державні установи на Чернігівщині 12:08
Сьогодні вранці російські дрони атакували Прилуцьку міську раду та податкову у Новгород-Сіверському.
Надзвичайні події в області за останню добу 12:01
Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 3 пожежі.
Чернігівські стрільці вибороли низку нагород на чемпіонаті України у Львові 11:58
З 30 березня до 04 квітня у Львові відбувся чемпіонат України зі стрільби кульової серед спортсменів 2006 року народження та молодших.
Дві срібні нагороди Олександра Лісогора на Континентальному кубку SLAVIC CUP у Словаччині 11:57
З 28 до 29 березня у Словаччині відбувся Континентальний кубок з лижних гонок SLAVIC CUP (міжнародні змагання FIS).