Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Понеділок, 23 березня, 15:51:15

“Весняні фантазії” солістів капели бандуристів

15.03.2019   13:52Агенцiя

Весна вже остаточно відвоювала свої позиції у холодів. І не тільки в природі. Програма “Весняні фантазії” солістів Капели бандуристів імені Остапа Вересая Лілії Козлової і лауреата обласної премії імені Леоніда Глібова Сергія Сидоренка стала справжнім весняним подарунком для глядачів, які прийшли на їх сольний концерт до обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм 14 березня.


Творчий проект “Парад солістів капели бандуристів” був започаткований ще три роки тому. За словами головного хормейстера капели, заслуженого працівника культури України Миколи Борща, такий проект для солістів — це творче зростання, а зростання солістів — це зростання колективу в цілому.

Нині всім зрозуміло, що бандура — не просто старовинний народний інструмент. Це інструмент сучасний, популярний, різностильовий. Що й дозволяє солістам Капели бандуристів працювати в різних жанрах. Саме тому у програмі “Весняні фантазії” прозвучали і такі популярні українські пісні як, наприклад, “Журавка” Олександра Білаша, “Стояла я і слухала весну” Кирила Стеценка на вірші Лесі Українки, “О, соловію” Ярослава Барнича, “Весна шаліє над Десною” художнього керівника та головного диригента капели, заслуженої артистки України Раїси Борщ на слова Дмитра Іванова, і, водночас, світова естрадна класика - “Кохання — це ти!” Сальваторе Адамо, “Besame Mucho” Консуели Торрес, безсмертне “Адажіо” Томазо Альбіоні та багато інших творів.

Підготовка програми - важка робота. “Цей концерт — це недоспані ночі, - згадує Микола Борщ. - Підбирали твори, робили аранжування, оркестровки, працювали над вокалом... Та й драматургію вибудовували — щоб все йшло “по висхідній”.

“Сольний концерт для соліста капели — це певним чином можливість самореалізуватися, показати слухачеві свою особисту роботу, та й, зрештою, проявити себе, - каже Сергій Сидоренко”. “Капела бандуристів імені Остапа Вересая — колектив дуже різноплановий, - додає Лілія Козлова. - У нашому репертуарі є й хорові твори, і сольні, і інструментальні. Сольний концерт для нас з Сергієм — це новий рівень. Такий концерт — це і приємно, і важко (адже ми представили багато нових творів), і, чесно кажучи, перед концертом було трохи страшно — як публіка сприйме нашу програму”.

А глядач сприйняв першу сольну програму Лілії Козлової і Сергія Сидоренка щирими оваціями! Артисти завершили концерт тільки після того, як виконали кілька творів на біс.


Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм

Останні новини Чернігівщини

«Іноді люди просто не знають, з чого почати»: як працює фахівчиня із супроводу ветеранів та ветеранок Світлана Улянченко на Чернігівщині 15:40

Повернення з фронту — це початок нового етапу, у якому поруч із відновленням життя з’являється багато практичних питань: оформлення документів, отримання статусу, доступ до лікування, соціальних гарантій і виплат.

Як на Чернігівщині впроваджують реформу шкільного харчування 15:17

На Чернігівщині триває активна фаза впровадження обласної програми реалізації Стратегії реформування системи шкільного харчування на період до 2027 року, ініційованої Першою леді Оленою Зеленською

На Прилуччині поліцейські вилучили у зловмисника масштабні схрони з арсеналом зброї, боєприпасів та вибухівки 14:37

Оперативники та слідчі Прилуцького районного відділу поліції спільно з колегами управління карного розшуку та співробітниками відділу оперативно-пошукової роботи Північно-Центрального міжрегіонального управління Міністерства Юстиції викрили місцевого мешканця, причетного до незаконного обігу боєприпасів, та вилучили із трьох облаштованих ним схронів значний арсенал зброї: ящики з набоями до автоматичної зброї, гранатомети та тротилові шашки.

Від бізнесу до екології: про ключові напрямки соціально-економічного розвитку Чернігівщини – з профільним міністром 14:06

Економічні потреби регіону, працевлаштування ветеранів, агропромисловість, природоохоронні заходи – ключові теми робочої зустрічі команди ОВА з Олексієм Соболевим, міністром економіки, довкілля та сільського господарства України.

Ніжинські поліцейські затримали підозрювану у збуті наркотиків 13:44

Оперативники Ніжинського районного управління поліції задокументували декілька фактів збуту наркотичних засобів, до яких причетна мешканка міста Ніжин. Зловмисницю затримали, їй загрожує до 10 років позбавлення волі з конфіскацією майна.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини