"Сіверські клейноди" - на сцені Національної філармонії України
Півтори години насолоди, за висловом одного з глядачів, подарував київській публіці Академічний ансамбль пісні і танцю “Сіверські клейноди”, який 3 лютого виступив у Національній філармонії України.

Як розповів художній керівник і головний диригент ансамблю, заслужений діяч мистецтв України Сергій Вовк, для колективу це був особливий концерт, адже за свою 17-річну історію клейнодівці вперше виступали на цій поважній сцені. – Ми представили як автентичні пісні і танці козацької доби Чернігово-Сіверщини, так і класичні твори народної духовної спадщини України. І мені надзвичайно приємно було спостерігати за тим, як публіка з однаковим захопленням сприймала у виконанні нашого ансамблю, скажімо, всім добре знаний і улюблений «Гопак», так і менш відомий танець «Сіверська старшина».
За словами Сергія Вовка, своєрідною родзинкою столичного виступу «Сіверських клейнодів» стала участь в концерті солістки Національної філармонії України, лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів Тетяни Школьної. Спільно з ансамблем вона виконала низку українських народних пісень. Коментуючи подію, пані Тетяна розповіла, що творча співпраця з артистами Чернігівського обласного філармонійного центру триває в неї вже не один рік. І кожного разу для співачки є великою честю брати участь у проектах, що реалізує заслужений діяч мистецтв України Сергій Вовк.
Гучні глядацькі оплески і вигуки «Браво!», що періодично лунали в залі Національній філармонії, стали заслуженою винагородою й ще для однієї людини, без зусиль якого, за словами Сергія Вовка, ансамблю «Сіверські клейноди» було б непросто знайти своє унікальне і неповторне обличчя. Цією людиною є заслужений артист України, головний балетмейстер оперної студії, старший викладач оперної підготовки та музичної режисури Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського В’ячеслав Вітковський. Пан В’ячеслав щиро подякував чернігівським артистам за співпрацю, особливо відмітивши, що без «Сіверських клейнодів» сьогодні було б важко уявити сучасну мистецьку Чернігівщину.
Символічним підсумком концерту стало виконання вокально-хореографічної композиції «Хай живе вільна Україна!» у постановці В’ячеслава Вітковського. На останніх акордах на сцену вийшли усі учасники Академічного ансамблю пісні і танцю “Сіверські клейноди” та вклонилися вдячним слухачам, які вітали артистів стоячи.
Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм
Останні новини Чернігівщини
Уряд запускає кешбек на пальне — українці зможуть отримати від 5% до 15% компенсації 12:17
Зростання цін на пальне має глобальні причини і пов'язане з війною на Близькому Сході та її наслідками для світових енергетичних ринків. Держава реагує на ці виклики, щоб захистити добробут громадян.
Чернігівські стрільці здобувають медалі на чемпіонаті України у Львові 12:16
Вітаємо вихованців Чернігівської обласної школи вищої спортивної майстерності Олену Костевич та Ігоря Солов’я, які здобули золото у вправі ПП-мікст.
Псевдобанкіри заволоділи коштами жінки у сумі понад 55 тисяч гривень: поліція застерігає громадян від шахраїв 12:13
Поліцейські закликають мешканців Чернігівщини не передавати стороннім особам жодних відомостей про свої банківські картки та уникати операцій з переказу грошей на невідомі рахунки.
Надзвичайні події в області за останню добу 11:01
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 8 пожеж. Внаслідок цих подій 1 особа постраждала.
єВідновлення: компенсацію за пошкоджене житло отримають ще 12 чернігівців, за знищене — троє 10:57
Виконавчий комітет Чернігівської міської ради 19 березня затвердив чергові рішення комісій із розгляду питань щодо надання компенсації за пошкоджені/знищені об’єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією Російської Федерації проти України.