“Калета” на корюківській і сосницькій сценах
Андрія-Калети — одне з найяскравіших свят українського зимового циклу. З прадавніх часів наші предки вважали “Андрія” особливим днем.

В цей день господині випікали калету - корж з білого борошна, що символізує Сонце, а молодь обов’язково збиралася на вечорниці. Дівчата гадали на судженого, а хлопці приглядалися до майбутніх наречених. Вечорниці супроводжувалися піснями, танцями.
Глибинні традиції українського народу свято бережуть артисти Академічного народного хору Чернігівського обласного центру фестивалів та концертних програм. 15 грудня 2018 року вони презентували своє музично-театралізоване дійство “Калета” на сценах Корюківського і Сосницького будинків культури, відкривши цикл новорічно-різдвяних свят.
У виставі — все як було. “Молодь збиралася в якійсь хаті на краю села, - роповідає художній керівник та головний диригент Академічного народного хору, заслужений діяч мистецтв України Володимир Коцур. - Хазяйка (молодиця або вдова жінка) радо їх приймала. На таких вечорницях хлопці і дівчата обирали собі пару, і наступної осені багато хто з них вже гуляли весілля”.
Жартівливі народні пісні, запальні українські танці — справжні “вечорниці на Андрія”, які передають справжній дух народних гулянь. Завдяки артистам Академічного народного хору глядачі змогли поринути в чарівну давньоукраїнську стихію, яка дарувала людям щастя і надію на кращу долю.
Прес-центр Чернігівського обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм
Останні новини Чернігівщини
Медицина без бар’єрів: для жінок із віддалених громад Чернігівщини забезпечено доступ до життєво важливого онкоскринінгу 10:21
Чернігівський медичний центр сучасної онкології продовжує реалізацію масштабної програми скринінгу раку молочної залози, орієнтованої на жінок із найвіддаленіших куточків нашої області. Нещодавно в межах цієї ініціативи безоплатне мамографічне обстеження пройшли близько 30 мешканок Менської громади.
Чернігівський спортсмен Валерій Власенко здобув «золото» і «бронзу» міжнародного турніру 10:19
З 09 до 15 березня в місті Владиславово (Польща) відбувся Міжнародний турнір з пара тенісу настільного серед осіб з ураженнями опорно-рухового апарату та порушеннями розумового і фізичного розвитку.
Поліція документує наслідки ворожих атак на Чернігівщині 10:17
Вчора вдень та сьогодні вночі ворог вкотре вдарив безпілотниками по Сновській громаді Корюківського району та по місту Новгород-Сіверський.
Надзвичайні події в області за останню добу 09:33
Протягом минулої доби зареєстровано 9 небезпечних подій, а саме: 9 пожеж.
17 березня: цей день в Україні і світі 09:30
День 1483 Російська агресія - Day 1483 Russian aggression