Засідання за "круглим столом" "Вчені Чернігівщини та розвиток української науки"
З нагоди 100-річчя Національної академії наук України, що відзначатиметься 27 листопада, у читальному залі Чернігівської обласної універсальної наукової бібліотеки імені В. Г. Короленка відбулось засідання за "круглим столом" "Вчені Чернігівщини та розвиток української науки".

У заході взяли участь науковці, викладачі, представники владних структур та громадських організацій, бібліотекарі, студенти Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка, Чернігівського національного технологічного університету.
Модератор заходу завідувач відділу документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук бібліотеки Наталя Карбовська представила учасників "круглого столу". Директор бібліотеки Інна Аліференко привітала присутніх і відзначила, що заснування Національної Академії наук України стало закономірним розвитком давніх наукових традицій, які склалися на українських землях протягом кількох століть. Вона звернула увагу на неоціненний вклад у розвиток науки вчених Чернігівщини і запропонувала розпочати роботу з укладання біографічного довідника, присвяченого науковцям нашого краю.
Під час засідання за "круглим столом" розглядалися питання історії розвитку науки на Чернігівщині, її сьогодення та майбутнє.
Представник Українського інституту національної пам'яті у Чернігівській області Сергій Бутко зупинився на значенні ролі гетьмана Української Держави Павла Скоропадського (1873-1945) у створенні Української Академії наук.
Директор Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка, голова правління Чернігівської обласної організації Національної Спілки краєзнавців України, професор Олександр Коваленко розповів про вагомий внесок українського історика, археографа, архівіста, мистецтвознавця і генеалога, чернігівця Вадима Модзалевського у заснування НАН України.
"Богословська та філософська спадщина святителя Георгія Кониського: проблеми інтерпретації" – такою була тема доповіді доцента кафедри філософії та культурології Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка, кандидата філософських наук Андрія Царенка. Біографічний напрямок спілкування продовжила доцент кафедри історії України Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка, кандидат історичних наук Ірина Петреченко, яка розповіла про наших земляків, основоположників вітчизняної епідеміології та санітарії Опанаса Шафонського і Данила Самойловича. З трагічною долею науковця-хіміка Віри Богданівської-Попової познайомила студентка Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка Аліна Ревенко.
Сьогодення економічної науки на Чернігівщині торкнувся професор кафедри економічної теорії Чернігівського національного технологічного університету, доктор економічних наук Володимир Савченко, темою доповіді якого став "Економічний потенціал області у студіях чернігівських науковців". Доцент кафедри екології та охорони природи Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка, кандидат біологічних наук Юрій Карпенко розповів про природничі дослідження на території Чернігівщини. Про вагомі досягнення сільськогосподарської мікробіології розповів заступник директора з наукової та інноваційної діяльності Чернігівського інституту сільськогосподарської мікробіології та агропромислового виробництва, заслужений економіст України, доктор економічних наук Анатолій Москаленко.
Про майбутнє науки Чернігівщини говорила доцент кафедри історії України Навчально-наукового інституту історії, етнології та правознавства імені О. М. Лазаревського Національного університету "Чернігівський колегіум" імені Т. Г. Шевченка, кандидат історичних наук Людмила Ясновська у доповіді "Чернігівська Мала академія наук учнівської молоді: перспективи розвитку історичної науки".
Під час заходу у читальному залі демонструвалась книжково-ілюстративна виставка "Вчені Чернігівщини та розвиток української науки", з якою ознайомила завідувач відділу краєзнавства бібліотеки Ірина Каганова. А бібліотекар відділу абонемента Тетяна Царенок розповіла про книжкову виставку відділу абонемента "Чернігівщина наукова", яка щорічно у травні, до Дня науки експонується у відділі.
Отже, засідання за "круглим столом" показало, що Чернігівщина мала, має і матиме високі досягнення у різних галузях науки, завдяки нашим талановитим дослідникам історії, філософії, економіки, біології, медицини та сільського господарства.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.