Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 14 грудня, 04:50:59

Презентовано книгу місцевого автора, видану обласним коштом цьогоріч

22.11.2018   08:03Агенцiя

Про що хотіли повідати прийдешнім поколінням чернігівців предки, залишаючи продряпані надписи та зображення символічного змісту, можна дізнатися, ознайомившись з комплексним міждисциплінарним дослідженням пам’яток епіграфіки Чернігова Святослава Подлевського.

Автор презентував свій доробок — книгу «Графіті Чернігова у соціокультурному просторі Х–ХVII ст.» — широкому загалу.

Варто зазначити, що монографія видана коштом обласного бюджету за результатами обласного конкурсу рукописів місцевих авторів.

Конкурс проводиться щороку з метою відкритого відбору творів для випуску друком у рамках обласної Програми підтримки розвитку інформаційної та видавничої сфер Чернігівської області. Видані книги згодом потрапляють до бібліотек, закладів освіти, науки та культури, інших установ, громадських організацій — задля задоволення потреб читачів, популяризації літератури і наукової думки Чернігівщини та підтримки комерційно неперспективного доробку місцевих авторів. На сьогодні за результатами конкурсу вийшло друком ще 5 книг: доробок Михася Ткача, Ганни Арсенич-Баран, Миколи Чави, Олени Конечної, Лідії Лавріненко.

— Чернігів є історично цінним містом, проте до цього часу чомусь ніхто не брався за глибоке дослідження графіті. Складність роботи над цією темою — занедбаний стан фресок. Також часто написи одного століття накладаються на помітки іншого. Однак, це як перехід за гіперпосиланнями — щоразу більше та цікавіше, — розповідає автор. — Місце та дата презентації обрана не випадково. Чернігівська обласна бібліотека для юнацтва колись була осередком збору відомих істориків. Дата — День Гідності та Свободи — бо рішуче взявся до роботи у буремному для України листопаді 2013 року (хоч мав деякі напрацювання за часу студентства).

Монографія стане в нагоді науковцям та усім охочим дізнатися більше історичних цікавинок про обласний центр, адже написана доступною мовою та вміщує близько 150 кольорових зображень.

Електронна версія видання Святослава Подлевського «Графіті Чернігова у соціокультурному просторі Х–ХVII ст.» доступна за посиланням. Там же згодом з'являтимуться і тексти інших книг, виданих за тією самою обласною програмою.

 
Департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Чернігівської облдержадміністрації

Останні новини Чернігівщини

Обсяг роботи військових лікарів Чернігівщини вражає

Обсяг роботи військових лікарів Чернігівщини вражає 18:12

Вже десятки років у Чернігові функціонує 407-ий військовий госпіталь. Тисячі військовослужбовців гарнізону та області, ветерани військової служби та цивільне населення скористалися послугами медичного закладу та звертаються й донині.

Чернігів вперше прийняв міжнародний фестиваль

Чернігів вперше прийняв міжнародний фестиваль "JAZZ BEZ" 17:49

Кочуючий світом Міжнародний фестиваль сучасної імпровізаційної музики «JAZZ BEZ» 12 грудня вперше в своїй історії завітав до Чернігова.

В Ніжині поліція викрила підпільну нарколабораторію

В Ніжині поліція викрила підпільну нарколабораторію 15:50

Поліція Чернігівщини затримала у Ніжині групу чоловіків, які забезпечували наркотиками не лише мешканців міста, а й жителів усієї області. Затриманим світить до десяти років позбавлення волі з конфіскацією майна.

Вшанували ліквідаторів Чорнобильської трагедії

Вшанували ліквідаторів Чорнобильської трагедії 15:45

Традиційно в Україні 14 грудня вся спільнота вшановує героїв-ліквідаторів Чорнобильської трагедії, завдяки мужності яких вдалося приборкати цю страшну аварію.

Визначили переможців конкурсу

Визначили переможців конкурсу "Кращий студент Чернігівщини" 15:37

У Міському Палаці культури ім.В.Радченка 12 грудня відбувся конкурс "Кращий студент Чернігівщини". Тут зібралися студенти та ті, хто прийшов підтримати претендентів на перемогу.