Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Середа, 12 листопада, 20:03:51

Новгород-Сіверський музей – заповідник "Слово о полку Ігоревім" може стати Національним

31.10.2018   10:24Агенцiя

Новгород-Сіверський музей – заповідник «Слово о полку Ігоревім» може стати Національним. Про це в ефірі програми «Прайм-вечір: Акценти» на Українському радіо: Чернігівська хвиля розповів Новгород-Сіверський міський голова Олег Бондаренко.

«Ми разом із директором музею-заповідника «Слово о полку Ігоревім» Оленою Матюх були на прийомі у міністра культури Євгена Ніщука та заручилися підтримкою міністра. Нам би було радісно, якби музей-заповідник мав статус Національного. Це більші можливості розвитку для музею», – сказав Олег Бондаренко.

Цю інформацію підтвердила Лариса Латіна – начальник відділу розвитку туризму та музейної роботи обласного Департаменту культури і туризму, національностей та релігій. 

«Це питання на сьогодні вивчається, щоб надати музею-заповіднику статусу Національного».

На Чернігівщині існує три заповідники, які мають такий  статус: «Чернігів стародавній», «Гетьманська столиця» у Батурині, Національний історико-культурний заповідник «Качанівка».

«Національні заклади культури, у тому числі і національні заповідники одержують набагато більше, вище фінансування, але це лише в тому випадку, якщо цей музей-заповідник перейде із обласної власності у власність державну. Однак існують і проміжні варіанти, коли подібні заклади залишаються  на обласному бюджеті, однак їм доточують цей статус Національний. Звучить воно гордо, красиво, а фінансово все залишається на своїх місцях»  – таку думку озвучив Олександр Коваленко голова правління Чернігівської обласної організації Національної спілки краєзнавців України.

Нагадаємо, що депутати Новгород – Сіверської міської ради звернулися до обласної із проханням передати музей – заповідник «Слово о полку Ігоревім» у власність своєї територіальної громади. Чернігівська обласна організація спілки краєзнавців просила обласну раду не допустити передачі музею. Поки йде дискусія, Торгові ряди та Тріумфальна арка (історичні пам’ятки 18-19 століття, які є частиною музею-заповідника) - руйнуються.

Останні новини Чернігівщини

Екологічне виховання – шлях до збереження природи для майбутніх поколінь: брифінг у Чернігівський ОВА 15:28

Екологічне виховання – один із важливих напрямів діяльності Департаменту екології та природних ресурсів ОДА. Про це сьогодні розповіла заступниця директора Департаменту Віталіна Синіговець на брифінгу в медіацентрі ОВА.

Шукала легкого заробітку в Інтернеті та втратила майже 73 тисячі гривень: поліція Чернігівщини застерігає громадян від шахрайських схем 15:24

Поліція закликає громадян не довіряти заманливим оголошенням в інтернеті про «легкий заробіток»: ставити «лайки» та викупати віртуальний товар, «дивитися відео і заробляти» тощо.

У Ніжині запрацював третій на Чернігівщині офіс «Зроблено в Україні»

У Ніжині запрацював третій на Чернігівщині офіс «Зроблено в Україні» 15:19

Відкрили його сьогодні на базі місцевої філії Чернігівського обласного центру зайнятості.

«Гроші ходять за людиною»: у Комарівській громаді реалізується експериментальний соціальний проєкт 15:12

Заступниця голови ОДА Жанна Шерстюк учора, 11 листопада, перебувала з робочим візитом у Комарівській громаді Ніжинського району.

У січні-жовтні 2025 року на Чернігівщині сплачено 34,7 млрд гривень податків, зборів та єдиного внеску 10:50

До бюджетів усіх рівнів Чернігівської області платниками податків у січні-жовтні 2025 року сплачено 22 млрд грн податків, зборів та обов’язкових платежів.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини