Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Вівторок, 16 квітня, 21:39:40

Там, де вудять янголи…

25.07.2012   08:19Агенцiя

Янголи-рибалки з білосніжними крильцями і довгими вудками. За словами автора проекту “Музейний театральний простір” – актора Чернігівського молодіжного театру Романа Покровського, саме ця втілена в життя молодими студійцями композиція є своєрідним символом вистав у стінах обласного художнього музею ім. Григорія Галагана.

Ви думаєте, що небожителі ловлять рибу? Та ні ж бо – почуття! А якими вони можуть бути, коли йдеться про викрадені з музею твори? Гіркі, печальні, гнівливі, філософські? Які завгодно, тільки не байдужі, адже навіть віртуальні зображення тих чудових експонатів демонструють, які надзвичайні шедеври могли б сьогодні прикрашати собою виставкові зали. Та їх – дев’ять живописних робіт і три скульптури – не стало у ніч з 8 на 9 червня 1997 року, коли двоє невідомих злочинців у масках напали на охорону і винесли з приміщень фондосховищ відомі за каталогами безцінні примірники західноєвропейського мистецтва XVII – XIX століть.

Портрет прекрасної жінки з трояндою у волоссі – графині Марії Комаровської, рідної сестри Григорія Павловича Галагана, ім’я якого носить музей (художник Генріх Гольпейн). Руїни палацу Розумовського в Батурині – картина пензля Лева Лагоріо, яка знаходилася в колекції Галаганів. Надзвичайно натуралістичне бронзове литво “Коні” (автор П’єр Жуль Мен, 1850 р.), “Виховання Амура Венерою й Меркурієм”, Я. Де Росса, Італія, XVIII століття, “Чоловічий портрет” невідомого голландського художника, XVII століття. А полотно “Анна Болейн за гратами” Карла-Крістіана Фогель фон Фогельштейна (1845 р.) навіть у віртуальному варіанті викликає шквал почуттів. Дружина короля Генріха ХVІІІ востаннє перед стратою бачиться зі своєю єдиною донькою – як може не схвилювати така сцена?

Цей перелік актори доповнюють все новими і новими назвами та зображеннями. Лекція-вистава відбувається у підвалі художнього музею, де немає жодних декорацій, окрім старих стін і дивовижних фресок, “намальованих” вологою. Навіть у спекотний літній день тут доволі зимно. Та мурашки по шкірі йдуть не від прохолоди. А це найперша ознака того, що задум вдався. Недаремно ж автора проекту, який триває вже п’ять років, Романа Покровського цьогоріч номіновано на обласну премію ім. Михайла Коцюбинського.

http://ukurier.gov.ua/uk/news/tam-de-vudyat-yangoli/

Останні новини Чернігівщини

Депутати готуються до 39-го засідання сесії: відбулася погоджувальна рада 17:54

Підтримка ЗСУ, відновлення інфраструктури, оренда земельних ділянок через аукціони. Ці та інші питання, які стосуються життєдіяльності та функціонування міста, розглянуть депутати та депутатки Чернігівської міської ради на найближчому засіданні сесії.

«Ялівщина» та проєкти звернень-рекомендацій Громадської ради – на черговому засіданні Президії 17:13

«Громадськість неодноразово ставала на захист РЛП «Ялівщина», щоб вберегти її від забудови. Ще минулого року на сесію облради винесли на затвердження Проєкт організації території регіонального ландшафтного парку «Ялівщина», охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів та об’єктів.

На Прилуччині під час пожежі загинула літня жінка 16:39

Сьогодні близько 11 години до прилуцьких рятувальників надійшло повідомлення про пожежу житлового будинку у районному центрі.

Герої посмертно: ще 37 нагород передали рідним 16:08

Ордени Богдана Хмельницького та "За мужність" ІІІ ступеня, медалі «За військову службу Україні» сьогодні передали дружинам, дітям, батькам та іншим близьким Героїв.

За добу сапери виявили 20 вибухонебезпечних предметів 15:29

Впродовж доби саперами частини піротехнічних робіт, підводного та гуманітарного розмінування Аварійно-рятувального загону спецпризначення

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини