Там, де вудять янголи…
Янголи-рибалки з білосніжними крильцями і довгими вудками. За словами автора проекту “Музейний театральний простір” – актора Чернігівського молодіжного театру Романа Покровського, саме ця втілена в життя молодими студійцями композиція є своєрідним символом вистав у стінах обласного художнього музею ім. Григорія Галагана.

Ви думаєте, що небожителі ловлять рибу? Та ні ж бо – почуття! А якими вони можуть бути, коли йдеться про викрадені з музею твори? Гіркі, печальні, гнівливі, філософські? Які завгодно, тільки не байдужі, адже навіть віртуальні зображення тих чудових експонатів демонструють, які надзвичайні шедеври могли б сьогодні прикрашати собою виставкові зали. Та їх – дев’ять живописних робіт і три скульптури – не стало у ніч з 8 на 9 червня 1997 року, коли двоє невідомих злочинців у масках напали на охорону і винесли з приміщень фондосховищ відомі за каталогами безцінні примірники західноєвропейського мистецтва XVII – XIX століть.
Портрет прекрасної жінки з трояндою у волоссі – графині Марії Комаровської, рідної сестри Григорія Павловича Галагана, ім’я якого носить музей (художник Генріх Гольпейн). Руїни палацу Розумовського в Батурині – картина пензля Лева Лагоріо, яка знаходилася в колекції Галаганів. Надзвичайно натуралістичне бронзове литво “Коні” (автор П’єр Жуль Мен, 1850 р.), “Виховання Амура Венерою й Меркурієм”, Я. Де Росса, Італія, XVIII століття, “Чоловічий портрет” невідомого голландського художника, XVII століття. А полотно “Анна Болейн за гратами” Карла-Крістіана Фогель фон Фогельштейна (1845 р.) навіть у віртуальному варіанті викликає шквал почуттів. Дружина короля Генріха ХVІІІ востаннє перед стратою бачиться зі своєю єдиною донькою – як може не схвилювати така сцена?
Цей перелік актори доповнюють все новими і новими назвами та зображеннями. Лекція-вистава відбувається у підвалі художнього музею, де немає жодних декорацій, окрім старих стін і дивовижних фресок, “намальованих” вологою. Навіть у спекотний літній день тут доволі зимно. Та мурашки по шкірі йдуть не від прохолоди. А це найперша ознака того, що задум вдався. Недаремно ж автора проекту, який триває вже п’ять років, Романа Покровського цьогоріч номіновано на обласну премію ім. Михайла Коцюбинського.
Останні новини Чернігівщини
На Чернігівщині поліцейські оголосили підозри членам організованої злочинної групи, які організували роботу нарколабораторії промислових масштабів 11:16
Слідчі поліції Чернігівщини встановили факти злагодженої протиправної діяльності зловмисників у складі організованої злочинної групи.
Виконання бюджету у 2025 році: звіт за підсумками І кварталу 09:55
26 червня 2025 року на засіданні виконавчого комітету Чернігівської міської ради начальниця фінансового управління Олена Лисенко представила звіт про виконання бюджету Чернігівської міської територіальної громади за І квартал поточного року.
«Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»: Чернігівщина з 2 медалями 09:32
Минулого тижня завершилися спортивні змагання «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги» сезону 2024/2025 років.
У Чернігові поліцейські оперативно затримали грабіжника 08:49
Співробітники кримінальної поліції Чернігівського райуправління поліції «за гарячим слідом» встановили 24-річного чоловіка, причетного до відкритого заволодіння мобільним телефоном з ломбарду в Чернігові.