Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 24 вересня, 16:53:18

Житель Прилук робить ікони та розп’яття із дерева

23.07.2012   13:14Агенцiя

У Прилуках на Чернігівщині різьбяр по дереву зробив ікони, престол та розп’яття Ісуса Христа для місцевого собору Різдва Пресвятої Богородиці.

Ікони як мистецтво. Досвід роботи з деревом у Миколи Бойка тридцятирічний, він виконує різні приватні замовлення. А церковною справою захопився нещодавно. Із майстром познайомився Юрій Мамон.

Річ не у тому, що складно, а тому, що для такої незвичної роботи майстру потрібно натхнення. Процес творчий: ікона зроблена з різної деревини, аби стала різнокольоровою, окрім того, автор ще й постійно змінює задум.

Лариса Бойко, дружина майстра:

– Може серед ночі як зробить якийсь ескіз, якщо до його думка прийшла в голову що треба щось намалювати, або щось змінити в ескізі – він може встати, помалювати, якщо це так треба.

У цій невеличкій майстерні й минають трудові будні Миколи Михайловича. Тож проводить тут більшість свого життя. Замовлень безліч, але найбільше до душі – церковні.

Микола Бойко, різьбяр по дереву:

– Мені саме подобається робити творчу, розумієте, коли я створюю щось, ну от так, як ікона, да, коли твориш. А коли робиш на замовлення, то вже ж тобі нав’язують волю свою. Ти вже ж виконуєш чужу роботу.

Престол, жертовник, крісла, декілька ікон – усе це майстер вирізав для одного із соборів свого рідного міста. Його роботи впізнавані за особистим стилем. А найщиріше захоплення у вірян викликає ось це розп’яття Христа.

Отець Віталій Юрочко, настоятель собору Різдва пресвятої Богородиці:

– Була дуже гарна така похвала. Це маленький хлопчик прийшов з татусем до церкви і стоїть під хрестом, якраз була паска. Ми спасителя поставили трошки так вбік, і він стоїть біля тата, каже “Тато дивися Ісусик заснув”.

За роботу народний умілець грошей у церкви не просить, але отримує символічну плату. Адже Біблія вчить, що людина має заробляти своєю працею, каже отець Віталій. Хоча головне для майстра не сума. Говорить, просто хотів щось залишити у цьому світі після себе.

Юрій Мамон, Олександр Данилов, “Новини”, телеканал “Інтер”, Чернігівська область.

Останні новини Чернігівщини

Поліція застерігає громадян від шахрайської схеми «Друг просить у борг» 11:43

Якщо вам надходить повідомлення, або дзвінок від знайомого чи друга «Привіт! Позич, будь ласка, гроші» - перш ніж допомогти, переконайтеся, що це не шахрай, який видає себе за вашого товариша.

Обстановка на прикордонні за добу станом на 06.00 24 вересня 2023 10:40

Протягом доби росіяни зі своєї території 13 разів обстрілювали прикордоння Чернігівської області.

24 вересня - цей день в Україні та в світі

24 вересня - цей день в Україні та в світі 09:18

ДЕНЬ 578 РОСІЙСЬКА АГРЕСІЯ - DAY 578 RUSSIAN AGRESSION

Відзнаки «За оборону Чернігова»: 21 вересня громада дякувала військовим та цивільним, які боронили місто у 2022-му 15:47

21 вересня з нагоди Дня міста у Чернігівській міській раді відбулося вручення відзнак «За оборону Чернігова».

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини