Новий екскурсійний маршрут поєднає музеї білорусько-українського прикордоння
Понад двадцять викладачів і музейних співробітників з Білорусі та України стануть учасниками ознайомчої поїздки міжмузейним простором Гомельщини та Чернігівщини.

руки
Ознайомчий тур маршрутом, розробленим в рамках проекту "Від партнерства місцевих музеїв до широкого транскордонного співробітництва", відбудеться з 6 по 9 жовтня. Проект фінансується спільно з Європейським Союзом за Програмою територіального співробітництва країн Східного партнерства ЕаPTC Білорусь - Україна.
Учасники туру познайомляться з музеями Гомельської та Чернігівської областей і освітнім потенціалом нового маршруту. Два дні вони проведуть на території Білорусі - відвідають Гомельський палацово-парковий ансамбль, а також музеї Вєтки, Річиці, Лоєва, Брагіна та Хойників.
Ще два дні пройдуть в Україні, де заплановані екскурсії по музеях та історичному центру Чернігова, відвідування історико-археологічного комплексу "Древній Любеч", садиби родини Лизогубів у Седневі і музею в смт Ріпки.
За допомогою експозицій музеїв, окремих музейних предметів і навколомузейного простору маршрут розкриє історичні та культурні особливості двох сусідніх регіонів, підкреслить їх схожість і унікальність. Також учасникам туру будуть представлені інтерактивні куточки, створені в музеях Річиці, Лоєва та Брагіна в ході проекту, які є доповненням до маршруту.
"Ми спробували об'єднати музеї Гомельщини та Чернігівщини в єдиний міжмузейний простір, який розширить уявлення про спадщину регіону як самих представників музеїв-учасників проекту, так і їх відвідувачів," - розповідає про маршрут Ганна Вигонна,керівник проекту.
Довідка:
Мета проекту "Від партнерства місцевих музеїв до широкого транскордонного культурного співробітництва" - поєднати ряд музеїв Гомельської та Чернігівської областей туристичним транскордонним маршрутом, налагодити співпрацю між ними. Проект реалізується за підтримки Гомельського облвиконкому в партнерстві, очолюваному гомельською філією громадської організації "Білоруський зелений хрест" в співпраці з Національним університетом "Чернігівський колегіум" ім. Т.Г. Шевченка та Історико-археологічним музейним комплексом "Древній Любеч". Термін реалізації проекту: 2018 рік.
Останні новини Чернігівщини
На Ніжинщині поліцейські затримали жінку, яка підозрюється у вбивстві своєї матері 17:17
Оперативники кримінальної поліції відділення №3 (м. Борзна) Ніжинського райуправління поліції затримали 56-річну мешканку Борзни, яка завдала своїй матері смертельних тілесних ушкоджень. Жінку помістили до ізолятора тимчасового тримання.
У Чернігові дитина випала з вікна: поліція розслідує обставини травмування хлопчика 16:37
Співробітники Чернігівського районного управління поліції розслідують обставини, за яких хлопчик 2022 року народження випав з вікна другого поверху. Наразі дитину госпіталізовано до лікарні.
«Пліч-о-пліч: згуртовані громади»: Новгород-Сіверська громада отримала від партнерів зі Львівщини пожежний автомобіль 16:16
Днями в межах проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади» Новгород-Сіверську ТГ відвідала делегація Мурованської територіальної громади Львівської області на чолі із сільським головою Богданом Свистуном.
Поліція розслідує обставини ДТП в Корюківському районі, в якій травмувалися двоє неповнолітніх пасажирів 15:42
Поліцейські розслідують кримінальне провадження за фактом ДТП на автодорозі Холми-Жукля Корюківського району, внаслідок якої постраждали двоє неповнолітніх.
«Просвіт пам’яті»: медики Михайло-Коцюбинської громади вшанували загиблого колегу 15:11
Молодший сержант Олексій Шестаков народився 9 березня 1976 року у Донецьку. Там же у 1992 році закінчив школу. Після навчання у Донецькому державному медичному університеті молодий стоматолог у 1998 році приїхав до Чернігова проходити інтернатуру за розподілом в Чернігівській міській лікарні.