Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Субота, 20 квітня, 16:32:06

Провели акцію "У рідному краї серце співає – одна Україна і двох не буває"

28.08.2018   09:57Агенцiя

У Чернігівській обласній універсальній науковій бібліотеці ім. В. Г. Короленка провели акцію, присвячену 27-й річниці Незалежності України – "У рідному краї серце співає – одна Україна і двох не буває".

Розпочалося свято чудовими піснями про Україну, які виконала Софія Копачова, лауреат Новгород-Сіверського районного конкурсу "Золота зіронька".

Ведуча заходу, завідувач відділу документів із гуманітарних наук Валентина Куценко, привітала всіх присутніх з Днем Незалежності: "Шлях державотворення України був довгим і тернистим. Саме внутрішній розлад 100 років тому став причиною втрати державності. І тому головні висновки минулого століття варто знати сьогодні. Ми маємо бути сильними, мужніми, єдиними, адже давно відомо, що мужність творить переможців, єдність творить непереможених. Україна – це національна родина, іншої в нас немає. І буде вона такою, якою ми її зробимо".

З вітальним словом до гостей свята звернулася директор Чернігівської ОУНБ ім. В. Г. Короленка Інна Аліференко. Вона щиро привітала присутніх з Днем Незалежності України, побажала всім любові, добробуту, мирного неба над головою. Також Інна Михайлівна зазначила: "За роки незалежності вдалося багато чого зробити для громади у сфері покращення бібліотечного обслуговування. В обласній бібліотеці створені й успішно функціонують електронний каталог, низка баз даних. Оновлений бібліотечний сайт стає більш комфортним для користування нашими читачами. Свою роботу бібліотекарі висвітлюють через численні блоги, сторінки у соцмережах. Створюється електронна бібліотека. Оцифровується фонд рідкісних і цінних видань. У тісній співпраці з авторами, редакціями створюється електронна бібліотека сучасних видань".

Завдяки партнерським стосункам бібліотеки з Головним територіальним управлінням юстиції у Чернігівській області на заході працював куточок правової інформації, де всі охочі мали змогу отримати соціально-правову допомогу. Долучилася до привітань з Днем Незалежності й начальник управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти Головного управління юстиції у Чернігівській області Людмила Кузьмина.

Після привітань розпочалося захопливе знайомство з книгою. Адже саме книга має ті три великі сили – знання, розуміння, настрій, – які навчають, спонукають, мотивують. Кожний відділ ОУНБ ім. В. Г. Короленка цікаво і креативно представив свої книжкові виставки.

Працівники відділу краєзнавства підготували книжкову експозицію "Індекс людської свободи: і книги бувають в'язнями". Головний меседж виставки – ознайомити чернігівців з поняттям "спецфонд у бібліотеці" та книгами, що протягом тривалого часу були "в'язнями" радянських "спецхранов".

Зацікавленій публіці представлені видання, автори яких були репресовані в 1930–1950-х рр., дисиденти 1970–1980-х рр., емігрантська література тощо. Бібліотекар відділу краєзнавства Вікторія Солонікова прокоментувала експозицію й особливу увагу звернула на книги Івана Бовкуна "Солдати другого фронту", Петра Шелеста "Україна наша радянська", Юрія Шереха "Всеволод Ганцов", які безпосередньо пов'язані з історією та культурою Чернігівщини. Всі ці видання і ще багато інших "підлягали вилученню з бібліотек громадського користування" і тільки у 90-х рр. ХХ ст. змогли повернутись у відкриті фонди аби стати доступними широкому загалу читачів.

Головний бібліотекар відділу документів із гуманітарних наук Наталія Утиро прокоментувала книжкову виставку "Україна на шляху незалежності і суверенітету".

Відділ документів з економічних, технічних, природничих та сільськогосподарських наук представив книжкову експозицію "Незабуті реформи в Україні (1991 – 2018)", де вміщено добірку літератури найбільш вагомих досягнень незалежної України в техніці, науці, економіці та сільському господарстві. Огляд виставки здійснила головний бібліотекар Людмила Бердак.

Відділ документів іноземними мовами та центр "Вікно в Америку" не лише підготували виставку, а й залучили глядачів до участі в лотереї "Спробуй удачу – виграй книгу!", де розіграли 3 книги. Крім того, завідувач відділу Вікторія Кашнікова розповіла про міжнародну співпрацю та досягнення, які вплинули не тільки на розвиток відділу документів іноземними мовами та центру "Вікно в Америку", але й безпосередньо на бібліотеку.

Нотну виставку-інсталяцію "Пісня – то душа народу" підготував відділ мистецтв. Цікаво представила інсталяцію Катерина Скрипка, провідний бібліотекар відділу: "Українці без пісні, як квіти без бджіл. Коли сумують – співають, коли радіють – співають ще голосніше. В інсталяції присутня валіза, в якій знаходиться програвач для платівок. Ця апаратура добросовісно відслужила понад 30 років, допомагала багатьом студентам і викладачам, але зараз замінена більш сучасними технологіями і займає почесне місце в музейній експозиції відділу. Валіза в цьому випадку символізує наше минуле: ми не завжди беремо його з собою; ми його закриваємо, відкладаємо, але ніколи не забуваємо. З іншого боку викладки розташувалися сучасні ноти, пісні, створені вже новими українськими авторами – нашим майбутнім".

Головний бібліограф відділу наукової інформації і бібліографії Оксана Плаунова провела бібліографічний огляд літератури "Герої України на захисті Вітчизни". Гостям заходу були представлені книги про сучасних воїнів, які захищають кордони Україну.

Останні новини Чернігівщини

«Трагедія в Драмі» — прем’єра документального проєкту-розслідування Суспільного 10:50

19 квітня о 19:00 на ютуб-каналі Суспільне Чернігів відбудеться прем'єра документального проєкту «Трагедія в Драмі».

Ярмаркували у Чернігові: яких працівників шукають місцеві підприємства? 10:39

Яку роботу та умови праці пропонують, говорили на ярмарку вакансій етичного бізнесу в Чернігові. Захід відбувся з ініціативи Міжнародної Організації з Міграції (МОМ) за фінансування народу Японії та за сприяння Чернігівської обласної служби зайнятості.

Спільний проєкт міста Чернігова, уряду Німеччини та UNDP в Україні 10:30

Наприкінці 2022 року в Україні було розпочато проєкт «Підтримка швидкого економічного відновлення українських муніципалітетів», який фінансується урядом Німеччини. Реалізує проєкт німецька компанія GIZ та Програма розвитку ООН (UNDP) в Україні.

Чи високі ризики відбудови/відновлення об’єктів соціальної інфраструктури, пошкодженої внаслідок російської агресії в Чернігові? 10:13

Наявність ризиків під час моніторингу визначали аналітики громадської організації «Агенція міських ініціатив».

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу

Надзвичайні ситуації в області за минулу добу 09:44

Протягом минулої доби зареєстровано 3 небезпечні події, а саме: 1 дорожньо-транспортну пригоду та 2 пожежі. Внаслідок цих подій постраждала 1 особа.

АНОНСИ ПОДІЙ

Всі новини