Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

П`ятниця, 5 березня, 13:12:12

З Козельця розпочалася експедиція Полковими містами Гетьманської України

23.07.2018   11:45

У Козельці 19 липня в рамках всеукраїнської кампанії, яку проводить громадська організація “Пам’ять нації”, відбулась презентація історичної експедиції “Полковими містами Гетьманської України”.

Як зазначили її організатори, метою даної акції є оживити пам’ять про полкові центри Гетьманської України.

З історії знаємо, що 1662 року у Козельці відбувалася козацька рада, на якій обирався гетьман Лі­­­­вобережної України Сомко. З 1708 року до Козельця переведено полкове управління Київського полку — тут жили полковник та інша козацька старшина, місто залишалось адміністративним центром полку до 1781 року.

Захід було проведено у будівлі полкової канцелярії , де зараз розміщена Козелецька бібліотека. У програмі заходу присутні мали змогу переглянути експонати часів Гетьманщини, тим самим ближче доторкнутись до історії нашого селища та відчути дух козацьких предків. Особливо цінним артефактом серед експонатів була печатка князя Святослава Хороброго, датована 970-972 роками.

На завершення акції з метою відновлення сакрального простору старожитньої Гетьманщини о. Ярослав (Гика) відслужив панахиду за колишніми полковниками козацьких міст.


Відділ зв'язків із громадськістю, ЗМІ та громадськими організаціями Козелецької селищної ради

Останні новини Чернігівщини

Відбулася четверта сесія Новгород-Сіверської районної ради

Відбулася четверта сесія Новгород-Сіверської районної ради 11:57

4 березня депутати Новгород-Сіверської районної ради зібралися на спільне засідання постійних комісій та чергове пленарне засідання ради.

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету

Ніжин: відбулось чергове засідання виконавчого комітету 10:51

4 березня виконавчий комітет Ніжинської міської ради розглянули та затвердили 11 проектів рішень культурного, соціального та архітектурно-дозвільного спрямування.

Чернігів: перекриття руху транспорту по вулиці Князя Чорного продовжене до кінця березня

Чернігів: перекриття руху транспорту по вулиці Князя Чорного продовжене до кінця березня 10:42

Перекриття руху по вулиці Князя Чорного у Чернігові продовжено до 1 квітня – таке рішення було прийняте 4 березня на засіданні виконавчого комітету.

Минулого року на Чернігівщині припинено нелегальну діяльність 16 АЗС та АГЗС

Минулого року на Чернігівщині припинено нелегальну діяльність 16 АЗС та АГЗС 10:30

Крім того вилучено з незаконного обігу 1266,5 тонни паливно-мастильних матеріалів вартістю 29,2 мільйона гривень, обладнання – на суму 11,1 мільйона гривень.

За загиблих у лютому Захисників України помолилися у Чернігові

За загиблих у лютому Захисників України помолилися у Чернігові 10:14

4 березня, традиційно у перший четвер місяця, в Чернігові у Козацькому кафедральному соборі святої великомучениці Катерини Православної церкви України проведено панахиду за воїнами, які в лютому цього року віддали своє життя за нашу країну, а також за всіх загиблих у боях за незалежність України.