Інформ-агенція «Чернігівський монітор»: RSS Twitter Facebook

Інформ-агенція «Чернігівський монітор»

Неділя, 25 жовтня, 22:10:44

З Козельця розпочалася експедиція Полковими містами Гетьманської України

23.07.2018   11:45

У Козельці 19 липня в рамках всеукраїнської кампанії, яку проводить громадська організація “Пам’ять нації”, відбулась презентація історичної експедиції “Полковими містами Гетьманської України”.

Як зазначили її організатори, метою даної акції є оживити пам’ять про полкові центри Гетьманської України.

З історії знаємо, що 1662 року у Козельці відбувалася козацька рада, на якій обирався гетьман Лі­­­­вобережної України Сомко. З 1708 року до Козельця переведено полкове управління Київського полку — тут жили полковник та інша козацька старшина, місто залишалось адміністративним центром полку до 1781 року.

Захід було проведено у будівлі полкової канцелярії , де зараз розміщена Козелецька бібліотека. У програмі заходу присутні мали змогу переглянути експонати часів Гетьманщини, тим самим ближче доторкнутись до історії нашого селища та відчути дух козацьких предків. Особливо цінним артефактом серед експонатів була печатка князя Святослава Хороброго, датована 970-972 роками.

На завершення акції з метою відновлення сакрального простору старожитньої Гетьманщини о. Ярослав (Гика) відслужив панахиду за колишніми полковниками козацьких міст.


Відділ зв'язків із громадськістю, ЗМІ та громадськими організаціями Козелецької селищної ради

Останні новини Чернігівщини

Поліція розказала про порушення, що сталися в день виборів на Чернігівщині

Поліція розказала про порушення, що сталися в день виборів на Чернігівщині 21:37

Станом на 20.00 25 жовтня до поліції Чернігівської області надійшло 93 повідомлення про ймовірні порушення виборчого законодавства.

Підсумки дня виборів у Чернігівській області 21:02

25 вересня о 21.00 у прес-центрі "Чернігівський вибір" пройшла пресконференція про хід голосування у Чернігівській області

Результати екзіт-полу: Чернігівська міська рада та міський голова

Результати екзіт-полу: Чернігівська міська рада та міський голова 20:47

25 жовтня, під час проведення виборів до місцевих рад в місті Чернігові, Чернігівський обласний відокремлений підрозділ Всеукраїнської Громадської організації «Ліга виборців» опитав на 21 виборчій дільниці 1489 осіб.

Прес-конференція про день голосування у прес-центрі "Чернігівський вибір" о 17.00 17:16

25 вересня о 17.00 у прес-центрі "Чернігівський вибір" пройшла пресконференція про хід голосування у Чернігівській області

Гороскоп на наступний тиждень 26 жовтня - 1 листопада 2020 року

Гороскоп на наступний тиждень 26 жовтня - 1 листопада 2020 року 17:00

Протягом тижня будьте уважні, особливо з фінансами, спільними ресурсами, боргами, бо можливі втрати, обмани, крадіжки. Можливе одержання неприємних новин щодо майна.